"Kabinu to samozřejmě zasáhlo, paradoxně se s tím hůře srovnávali starší hráči. Mladí to vstřebají rychleji, mají takové svobodnější hlavy. V hlavách to kluci měli, ale na pátečním tréninku jsem viděl ohromné odhodlání a chuť zápas zvládnout, dokázat, že umí hrát dobrý fotbal a že nás to do budoucna nezasáhlo. V hlavách to ale měli a trochu to zápas ovlivnilo," říká kouč Admiry František Peřina.

Vstup do utkání měli jeho svěřenci dobrý. Od úvodního hvizdu byli aktivnější a po dvanácti minutách hry byli odměněni úvodním gólem, když se po rohu zblízka prosadil nikým nehlídaný Horák.

Vstřelený gól domácí nabudil a ve vzduchu visel další. Nejprve ale trefili tyč, poté neuspěli ani ve velkém závaru.

Cábelíci o sobě dali vědět těsně před první půli. Po rychlém útoku se dočkali i gólu, ale rozhodčí Drábek pískal ofsajd ještě před tím, než se Sabou opřel do míče.

Ve druhé půli tempo hry trochu opadlo a na hřišti to začalo jiskřit. Rozhodčí musel uklidňovat vášně hlavně po ostrém faulu na Zahálku, po němž došlo ke strkanici hráčů obou týmů.

"Klobouk dolů, jak to pan Drábek odpískal. Když jsem viděl Štěpána Zahálku, co má na noze, tak to možná bylo na jinou kartu než žlutou, ale podal bezchybný výkon," chválil Peřina sudího.

Fanoušek Admiry o penaltě | Video: Filip Ardon

Chválit v následujících minutách ale nemohl svůj tým. Hosté začali víc a víc kousat a v 72. minutě se dočkali vyrovnání, když s šikovnou trefou na zadní tyč uspěl Patrovský.

Pomalu to vypadalo, že se body budou v Kobylisích dělit, ale v 80. minutě přišel rozhodující moment utkání. K odraženému míči se dostal domácí kanonýr Zahálka, napálil jej na bránu a obránce hostů Rudavskyi ho nešťastně tečoval za svého gólmana.

Vedení 2:1 už si pak hráči v černobílých dresech pohlídali až do závěrečného hvizdu.

"Cítíme, že nás opustilo štěstíčko, ale nebudeme se na to vymlouvat. Dostali jsme gól ze standardky, pak tečovaný. Co se týče hry, tak můžeme být spokojení, v rámci možností, co máme. Kluci plnili to, co měli, ale na body to zase nestačilo. Jsme zklamaní, ale budeme pracovat dál. Cítím, že kluky mohu chválit, ale je tam prostě prohra," řekl po zápase královodvorský kouč Tomáš Šilhavý.

Zmiňovaný předchozí zápas Admiry s béčkem Budějovic se na žádost obou klubů možná bude opakovat. Zatím ale platí, že parta z Kobylis má z posledních dvou zápasů šest bodů.

"Po začátku, kdy jsme prohráli v Hostouni, se Slavií a měli nulu, to bylo špatné. Věřil jsem, že v těch dvou domácích zápasech dokážeme šest bodů uhrát. Je to pro nás důležité, i když se ještě neví, jak to se zápasem s Budějovicemi bude. Teď pojedeme na derby na Vltavín, kde to bude také exponované. S vědomím, že máme body, se bude hrát lépe," dodal František Peřina.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...