Už v deváté minutě šli domácí, kteří do základní jedenáctky postavili i několik dorostenců mladších 18 let, do vedení po trefě Zachovala, krátce po změně stran zvýšil jejich vedení Novák. Jelínek sice dokázal rychle snížit na rozdíl jediného gólu, ovšem závěrečných 25 minut museli hosté dohrávat v oslabení po vyloučení Eliáše. Pražané už tak výhru udrželi.

Odveta se hraje v Zápech v sobotu 18. června od 17 hodin. Bez ohledu na výsledek je ale jasné, že do 2. ligy se posune béčko Slavie. Mužstvo Záp totiž zůstane v ČFL. "Rádi bychom zkusili baráž vyhrát, ale do druhé ligy nepůjdeme, nedovolují nám to směrnice, jsou tam i další věci. A také si myslím, že v téhle soutěži máme víc nadějí na více vítězství,“ řekl ještě před barážovými zápasy trenér Záp Petr Vrabec.

Slavia Praha B - SK Zápy 2:1 (1:0)

Branky: 9. Zachoval, 60. Novák – 63. Jelínek. Rozhodčí: Řeháček – Havel, Bahník. ŽK: Kolář - Eliáš. ČK: 78. Eliáš (po 2. ŽK). Diváků: 250.

Slavia B: Kolodziej – Bárta, Hunal, Behenský (66. Konečný), Beránek – Žitný – Beran Š. (56. Novák), Planka, Zachoval (77. Kolář) – Zeronik (56. Šubert), Hájek (66. Toula).

Zápy: Hrubeš – Woitek, Duben, Růžek, Jelínek (89. Zoubek), Janko (60. Mikor), Koutenský (71. Kubů), Eliáš, Jelínek, Petrlák, Putz.