Bulharský mladík Martin Minčev sice figuruje na soupisce sparťanského ligového áčka, zatím se ale do formy dostává v letenské třetiligové rezervě. A zdá se, že mu to jde celkem dobře.

Nastoupil totiž i do nedělního dopoledního utkání proti Sokolovu a hned v jeho úvodu předvedl kousek, o němž se minimálně mezi sparťanskými fanoušky nejspíš ještě nějakou chvíli mluvit bude.

V deváté minutě, to už domácí vedli 1:0, nacentroval do vápna Gabriel a devatenáctiletý rodák z Varny zvolil pohotové akrobatické zakončení po způsobu gólmana Reného Higuity.

Ten zrovna nedávno mohl oslavit pětadvacetileté výročí svého legendárního „škorpióna“, kdy vystřelil nohama vzad a akrobatickým zákrokem zabránil Angličanům v přípravném utkání ve vstřelení branky.

Efektní zakončení

Obdobným způsobem mohl naopak Minčem gólu docílit. Jeho efektní zakončení, kdy nohama vystřelil vzad do vzduchu a poslal míč na bránu, se však dočkalo jen zazvonění na brankovou konstrukci.

To však sparťany až tak mrzet nemuselo, protože od tyče se balón dostal k Polidarovi, který přece jen zvýšil na 2:0. Navíc šlo jen o začátek sokolovské demolice. Domácí totiž nakonec svému soupeři nasázeli deset branek, když se ve druhém dějství dočkal gólu i zprvu neúspěšný Minčev.

Ten si každopádně řekl o ještě větší pozornost trenéra áčkařů Václava Kotala, stejně jako Daniel Turyna, Jan Fortelný či Matěj Polidar, kteří se dohromady postarali o pět branek.