Jak moc jste si po sezoně potřeboval odpočinout a zmizet od fotbalu?

Hodně. Ale z dovolené jsem zpátky a už v tom zase lítám. (usmívá se)

Pokaždé, když jste se bodově chytili, přišly hned ztráty. Byla to pro vás psychicky nejnáročnější sezona?

Jednoznačně byla. Měli jsme dvě větší výsledkové krize. Jednu na podzim, kdy jsme nechytili začátek, dostali se do problémů, ale konec první půlky sezony to vylepšil. Pak přišla rána v podobě odchodu hráčů. U Šilera to bylo plánované, ale neplánované odchody byly u Vence, Douděry a Lauka. Najednou tam byla díra, kterou šlo jen těžko zacelit. Do toho nějaké nemoci – Zahálka, Koutecký, Čáha – a byli jsme v tom až po uši. Navíc Herce máme dlouho pryč kvůli křížovému vazu. Během jara jsme prohráli pět zápasů v řadě, ale nějak to zvládli a tři kola před koncem se zachránili. Bylo to psychicky náročné pro mě i pro hráče. Ale také to pro nás všechny bylo ponaučení. Pracujeme na posílení kádru kvalitou, aby áčko i béčko bylo na úrovni, abychom si dokázali se starostmi poradit dříve než se dostaneme do podobných krizí.

Jako hlavní body nezdaru se tedy dají vypíchnout odchody a absence?

Nechci, aby to znělo alibisticky, ale hodně se to na všem podepsalo. Realizační tým je za to také zodpovědný, neseme také díl viny. Ukázali jsme ale také nějakou sílu mančaftu a že si s tím dokážeme poradit.

Kdy vám bylo během jara nejhůře?

Po páté porážce v řadě. Ta sice byla v Plzni, kde to je s béčkem vždy těžké, ale po páté prohře za sebou jsme se začali propadat na dno tabulky a před sebou měli zápas s Karlovými Vary. Doma jsme to naštěstí zvládli a tam se to zlomilo, začali jsme být optimističtější, že to zvládneme. Začali se nám také uzdravovat hráči a celkově jsme se zvedali.

Abychom nebyli jen negativní… Desáté místo konečné tabulky, jen osm bodů odstup na čtvrtou příčku. Ono to nevypadá na první pohled úplně tragicky. Dají se najít na sezoně i pozitiva?

Vždy nějaká najdete. Třeba že jsme se dostali z krizí, je pozitivní. Spadnout do ní umí každý, ale ne každý hráč se z toho pak dokáže dostat. Soutěž je ohromně vyrovnaná. Když bodujete, je vše v pořádku, když ne, padáte tabulkou dolů. Musíte to zlomit, motivovat kabinu, aby se zvedla.

Překvapilo vás něco na celém průběhu sezony? Změnila se podle vás nějak ČFL za poslední sezony?

Překvapilo mě asi to, že některá mužstva, co hrála na špici, hrála dole. Králův Dvůr spadl úplně dolů, tam se situace otočila a ze špičky z toho byl sestup. Nahoře byla Hostouň, které se po dobrém podzimu hrubě nepovedlo jaro. Nejvíc mě asi překvapil propad Vltavínu. S kádrem, jaký má, že byl hodně dole.

Jaký teď je váš program? Do kdy volno a kdy se do toho zase pustíte?

Hráči dostali měsíc volno do 8. července. Pak se sejdeme a zahájíme letní přípravu. Doufám, že se všichni dají do pořádku a v přípravě budou bojovat. Chceme také posílit kvalitou.

Víte už o nějakých změnách v kádru?

Skončil kapitán Honza Martinic. S Domažlicemi to pro něj bylo rozlučkové utkání. Zasloužil si to, za to, co na Admiře odvedl. Byl tady 26 let, to je neuvěřitelné. Ze zahraničí se vrátil Douděra, ale nebude u nás pokračovat. Nejzásadnějším odchodem pro nás je přesun Martina Kellera do Benátek nad Jizerou. Na postu brankáře tedy musíme sehnat adekvátní náhradu.

Budete-li v plné síle, kvalitu máte. Na tom se dá stavět, že?

Pokud budeme všichni zdraví, sílu máme, ale jak říkám, musíme doplnit kvalitu. Vybral jsem hráče, kteří nám mohou výrazně pomoct. Jsem rád, že jde i o zvučná jména na ČFL a že jsou svolní k tomu, že k nám půjdou. Všechno je teď v jednání a na dobré cestě. Chceme posílit od gólmana až po útok.


Načítám tabulku ...