Hostouň v závěru podzimu doplatila na lehkou ztrátu formy i na silné protivníky. Ač do té chvíle brala prakticky jen samé výhry (s jedinou výjimkou remízy na Dukle B), tři poslední duely však prohrála. A o korunku podzimního knížete ČFL přišla.

Na utkání dorazil nebývalý počet fanoušků, víc než sedm stovek! Spokojenější byli od začátku ti domácí, jejich tým totiž vzal opratě pevně do rukou a v úvodu byl lepší. Převahu zúročil po osmi minutách jeden z hráčů, kteří už si zahráli za slávistické áčko, devatenáctiletý Nigérijec Ogungbayi. Hostouň se postupně zlepšovala, změnila rozestavení a začala zlobit slávistickou rozehrávku.

Přesto jí bylo ještě hůř po nástupu do druhé části, kdy zbytečný faul Nováka rukama ve vápně potrestal z pokutového kopu Trédl a Slavia už vedla o dvě branky. Jenže hned vzápětí ukázala svoje kvality také Hostouň. Dříč středu zálohy Hucek byl důrazný po rohu a bylo to jen o gól.

Do konce zápasu pak hosté drželi naději na dobrý výsledek. Měli nadějné situace, v závěru obrovský tlak a domácí jednou dokonce vykopávali míč z čáry, ale výhru uhájili. „Sahali jsme po bodu, ale nemáme se zač stydět, že ho nemáme. Slavie se před nás dostala o bod a nic se neděje, jedeme dál. Těší mě, že i takoví borci jako Standa Tecl nebo Milan Škoda mi po zápase řekli, že emociálně to bylo pro ně stejné, jako když hráli na nejvyšší úrovni,“ děkoval Dominik Rodinger.

Sám ocenil Slavii i jejího kouče Davida Střihavku. „Má u mne obrovský kredit za to, jak se Slavií pracuje. Sám mu pak děkuji za to, co o mne řekl před zápase v jednom rozhovoru. Velmi ho respektuji,“ dodal Dominik Rodinger.

„To, že přezimujeme na prvním místě znamená, že to děláme nejlíp jak umíme. Znamená to, že realizační tým to dělá nejlíp jak může a my hrajeme, jak nejlépe můžeme a dáváme do toho všechno. Makáme každý trénink na sto procent a toto je výsledek naší práce. Děkujeme všem, kteří tu s námi pracují a děkujeme za podporu fanouškům, kteří nás skvěle podporují,“ řekl po výhře nad Hostouní pro klubový web kapitán Eric Hunal.

"Jsem nesmírně hrdý na celý tým, od hráčů přes realizační tým a s podporou celého klubu jsme to zvládli. Máme za sebou půlsezonu, náš mini cíl jsme si splnili a teď máme dostatek prostoru kluky znovu posouvat a zlepšovat a na jaře se vrátíme ještě silnější. Dnešní zápas bych si samozřejmě z trenérského pohledu představoval v menších nervech, emoce byly vyšponované docela dost. K tomu velkému profesionálnímu fotbalu bych ale řekl, že už to prostě patří," doplnil jej kouč slávistů David Střihavka.

Slavia Praha B – Hostouň 2:1 (1:0). Branky: 8. Ogungbayi, 47. Trédl (PK) – 51. Hucek. Rozhodčí: Doubrava. Diváků: 715.

Slavia: Sirotník - Trédl, Hunal, Švec, Zachoval - Planka (90. Behenský), Žitný, Hájek (78. Dom. Pech) - Toula (60. Škoda), Ogungbayi (90. Piták) - Tecl (60. A. Pudil).

Hostouň: Pančev – Novák, Kosík, Štětka, Charvát - Klimenda (70. Zahranychnyy), Januška, Hucek, Freisinger (49. Křenek), Mládek – Etemike.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...