Odečteme-li tedy prohru se slávistickou rezervou, u které se čeká návrat do druhé ligy a která je schopna projít jarní částí sezony bez porážky, má za sebou Admira dvě cenné výhry proti týmům ze skupiny těch nejsilnějších.

"Jsme samozřejmě spokojeni. Máme za sebou tři zápasy proti první čtyřce a z toho šest bodů. Nechci říkat, že je to víc, než bych čekal, ale je to dobré. S Hostouní a Českými Budějovicemi to byly vyrovnané zápasy a vyhrát mohl kdokoliv. Tím ale nechci shazovat náš výkon, oproti přípravě byl velmi dobrý," pochvaluje si kouč Admiry František Peřina.

Dále říká, že šlo také o velmi rozdílné zápasy. "Slavia je někde jinde, obrovská kvalita i rychlost hry. S nimi vyhrajete z deseti možností jednou," míní. "Proti Hostouni a Budějovicím to byl vždy jiný zápas. Hostouň má zkušené mužstvo, dobře organizované, trenér Rodinger je přemýšlivý, takže to byla z obou stran taktická bitva. Čekalo se na chyby, byli jsme trpěliví, dobře bránili a dokázali přečíst jejich hru," pokračuje Peřina.

"S Budějovicemi to bylo jiné. Šlo o klasické béčko, mladé hráče. Sice jim chyběl Böhm, pro ně důležitý hráč, ale šlo o rychlé utkání nahoru dolů, v obrovské intenzitě. Pohlídali jsme si rychlé protiútoky a nakonec těsně před koncem dali ze standardní situace gól," vrací se o k víkendovému vítězství.

Jak bylo řečeno, Admira se v prvních třech zápasech utkala proti třem celkům z elitní čtyřky podzimní tabulky. Teď ji čeká něco opačného. V následujících čtyřech zápasech se kromě aktuálně páté Povltavské Fotbalové akademie utkají se třemi celky v tabulce od dvanáctého do posledního šestnáctého místa (do 16. Králova Dvora, s 15. Vltavínem a s 12. Přešticemi).

Po sérii úspěšných výsledků si na hráči v černobílých dresech musejí dát pozor, protože v roli "fotbalových Jánošíků" brát body silným a rozdávat je chudým umějí.

"Pro nás to je už několik sezon problém. Dokážeme porážet mužstva z čela tabulky a pak máme problémy s těmi, co jsou dole. V minulosti jsme vždy prohráli s Rakovníkem, i když byl poslední. Porazili jsme Plzeň a pak prohráli s nimi," vzpomíná František Peřina s hořkým úsměvem.

"V tabulce takový rozdíl není, každý může porazit každého. Musíme se z toho poučit. Mužstva dole hrají o život, budou bojovat, o to to bude nepříjemnější. Věřím, že při naší stoupající formě uspějeme. Troufám si říct, že pokud bychom teď vyhráli v Králově Dvoře, nebudeme už mít starosti se záchranou," dodává.


Načítám tabulku ...