„V dalším průběhu mistrovství budu fandit Dánům, aby v případě jejich úspěchu vynikl dobrý výkon našich kluků na letošním šampionátu," plánoval jeden z přítomných diváků v dresu české reprezentace.

Kasper Dolberg (č. 12) právě vstřelil druhý dánský gól do české sítě.
Češi na mistrovství Evropy končí. S Dánskem prohráli 1:2

Mnozí fanoušci dorazili již hodinu před utkáním a vyzbrojeni vlajkami a šálami v národních barvách za stoly u piva diskutovali o sestavě a vyhlídkách českého týmu. Potleskem poté doprovodili národní hymnu i každou povedenou akci českých fotbalistů. Někteří nadšenci, na které nezbyly rezervace, sledovali zápas za plotem restaurace. Místa bylo vhodné si předem on-line rezervovat. Na místě bylo pro příchozí bez rezervace k dispozici pouze 20 procent kapacity zahrádky.

Hromadné sledování magistrát zamítl předem

Pražský magistrát již v týdnu oznámil, že nebude pořádat hromadné sledování na velkoplošných obrazovkách, a to ani při včerejším zápase, ani v případě postupu Čechů do semifinále nebo finále. Mluvčí města Vít Hofman novinářům sdělil, že důvodem je zhoršující se epidemická situace v metropoli.

Trenér Jaroslav Šilhavý během čtvrtfinále Eura proti Dánsku.
Byly tam i slzičky, řekl trenér Šilhavý. Chyba rozhodčích? Ovlivnila zápas

Z pátečních údajů ministerstva zdravotnictví vyplývá, že za uplynulých sedm dnů testy v Praze odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel nyní připadá 27 nakažených, zatímco minulý pátek to bylo 16.

Fandilo se v restauracích

Magistrát v posledních letech stavěl velkoplošné obrazovky na Staroměstském náměstí. Praha v květnu ze stejných důvodů nepořádala ani sledování mistrovství světa v hokeji.

Baku má pro návštěvníky řadu atrakcí.
Baku. Město, které (ne)žije fotbalem. Proč je tady Euro? Mocnářova ješitnost

Lidé tak hromadně sledovali fotbal především v restauracích. Například v tančírně podolských Žlutých lázní pro fanoušky připravili osm televizí a projekční plátno. Sledování zápasu zorganizovali i mimo metropoli. Například vychutnat si fotbal mohli návštěvníci dnešního koncertu kapely Chinaski v Kolíně. Areál Kmochova ostrova, kde se koncert večer uskuteční, otevřeli pořadatelé dříve a na velké koncertní obrazovky pustili očekávaný fotbalový přenos.