„Epidemická situace se v Praze zhoršuje a pořádat v takové situaci hromadnou akci by bylo vrcholně nezodpovědné. Českému týmu přejeme úspěch a fanoušky prosíme, aby byli při sledování fotbalových utkání zodpovědní a dodržovali platná nařízení,“ uvedl v týdnu mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Kvůli covidu se nekonaly přenosy ze Staromáku ani před měsícem při hokejovém šampionátu v lotyšské Rize, kde tým kouče Filipa Pešána nestačil v klíčovém duelu na Finsko (0:1).

Podle Hofmana „neobměkčí“ vedení metropole ani případný úspěch fotbalistů pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého. Pražanům tak kromě velmi dobrodružné cesty do Ázerbájdžánu zbývá domácí prostředí, návštěva restaurace či výlet za hranice hlavního města. Záležet bude pochopitelně na počasí.

Patrik Schick z ČR se raduje se spoluhráči z gólu.
Přes Baku do Londýna? Čeští fotbalisté definitivně opustili Prahu

Zajímavou akci pro fanoušky nabízí Staropramen, jeden ze sponzorů reprezentace. Lidé mohou přijít sledovat souboj s Dány přímo na dvůr smíchovského pivovaru. Do areálu je vstup zdarma, ale kapacita s ohledem na koronavirové restrikce pořadatel stanovil na 300 diváků.

„Pro účastníky je připraveno perfektně ošetřené čepované pivo,“ zve Denisa Mylbachrová, mluvčí Staroporamenu. Upozorňuje však, že ke vstupu je nutné předložit maximálně dva dny starý test na přítomnost viru SARS-CoV-2, potvrzení o prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech či dokončené očkování.

Na Žižkově bez podmínek

Bez podmínek chodí už několik týdnů fanoušci do pivních zahrádek na Žižkově, kde před LED obrazovkou (15 m²) panuje výborná atmosféra. Patrika Schicka a spol. hnaly minulou neděli proti favorizovanému Nizozemsku za výhrou 2:0 stovky příznivců. Početné skupinky zahraničních návštěvníků v oranžových dresech a stuhách v národních barvách naopak smutnily.

Osmifinále mistrovství Evropy mezi Českem a Nizozemskem.
Česká euforie v Budapešti. Holeš dotáhl fotbalisty do čtvrtfinále Eura

Na velkoplošných obrazovkách promítají zápasy také v Riegrových sadech, kde je nutné si on-line rezervovat místa. Platí se i vstupné. Navíc na sobotní zápas už je omezená kapacita zaplněna.

„Televizí“ o rozměrech 5 x 3 metry disponují rovněž na střeše Galerie Harfa, která láká na „skvělý streetfood a drinky“. Do Žlutých lázní zase mohou zavítat (nejen) sportovní fanoušci, kteří si chtějí atmosféru vychutnat u řeky s pivem a jídlem. „V Tančírně jsme umístili osm obrazovek a máme také jedno projekční plátno. Plánujeme také drobné soutěže,“ uvedla mluvčí Hana Tietze.