Potíž v současné době řeší zřizovatel s ministerstvem školství. Podle Ivany Křížové, ředitelky Střední zdravotnické školy a Vyšší odborná školy zdravotnické, se škola musela obrátit na krajský úřad, aby vznesl dotaz na ministerstvo.

Neočkované děti vyrostly, ohrožují ostatní. Odmítačů vakcín neubývá
Neočkované děti vyrostly a ohrožují ostatní. Odmítačů vakcín je stále mnoho

„Část našich studentů, kteří docházejí na praxe, totiž není očkovaná. Škola těmto žákům testy hradit nemůže, byly by to opravdu velké náklady,“ reagovala na dotaz Deníku ředitelka.

FN Plzeň neuznává antigen

Kromě Fakultní nemocnice Plzeň si ostatní zdravotnická zařízení testovala studenty sama. „Fakultní nemocnice antigenní testy neuznává, takže jsme tomu museli přizpůsobit výuku. Co bude dál, zatím nevíme. Čekáme na výklad ministerstva,“ uvedla.

Na vyšší odborné zdravotnické škole bylo v polovině září z 380 studentů naočkováno 300. Ve třetích a čtvrtých ročnících střední školy, jejichž žáci chodí na praxe, není pak dle ředitelky v každé třídě očkováno zhruba pět žáků. „Nyní se ta situace změnila, uvidíme, jak se studenti rozhodnou dál,“ uzavřela.

Internista Vratislav Dědek pracuje na interně přes 30 let a neměnil by.
Královna medicíny lékaře už netáhne. Nemocnice je lákají na náborové příspěvky

Stejný problém řeší rovněž střední zdravotnická škola v Klatovech. Deníku to potvrdil zástupce ředitelky Lukáš Rendl. „Všichni naši studenti očkovaní nejsou. Je to ale nová informace a zatím vše řešíme,“ sdělil.