Tramvaje na Jižní Město, výstavba vodního centra, ale také plánovaný koncert Madonny a rekonstrukce polikliniky na Opatově, o tom všem se v neděli diskutovalo před obchodním centrem Chodov.

Konala se tu totiž akce Prima Den s Deníkem, v rámci níž přišel s desítkami obyvatel Prahy 11 debatovat také starosta Dalibor Mlejnský (ODS) a pražský zastupitel Milan Pešák (ODS).

Vodní svět nebude letos, ale bude

„Jak to vypadá s výstavbou vodního centra? Vedení radnice před časem potvrdilo, že by se mělo otevřít letos, ale pokud vím, ještě se nezačalo stavět,“ přišla se do redakčního stánku ještě před diskusí zeptat jedna ze zdejších obyvatelek. Místní se podle ní obávají, zda se centrum vůbec postaví, protože nejbližší bazén se nachází v Čestlicích a vstupné je příliš drahé.

Starosta Mlejnský ale příchozí uklidnil, že vodní svět bude. „Jsme teď ve fázi, kdy budeme žádat o územní rozhodnutí, to je takový předvoj k získání stavebního povolení. Do roka a půl se začne se samotným budováním,“ připomněl starosta s tím, že na areál s plaveckým bazénem o délce 25 metrů, vodní atrakce a kurty na tenis a volejbal už má radnice připravené peníze.

Na druhou část počítající s ledovými plochami na hokej a bruslení zatím městská část hledá partnera, který by se na investici spolupodílel. Vodní areál vyroste nedaleko Chodovské tvrze.

Obavy z megahvězd

Nejvíce obav však místní mají z pořádání koncertů megahvězd. Už v srpnu by totiž měla v lokalitě Na Jelenách vystoupit v rámci své tour americká star Madonna. Podle obyvatel ale vše nasvědčuje tomu, že by se podobná akce mohla opakovat. Pro ně by to pak znamenalo jediné: zvýšení kriminality, hluku a ztráty parkovacích míst během akce.

„Zastupitelstvo nedávno schválilo pořádání koncertních akcí. Takže to zřejmě nebude jednorázové. Sám jsem byl u toho, když nám zástupce Live Nation řekl, že by na Chodov rád přivezl i Rammsteiny a další skupiny,“ tvrdil Jiří Štyler z občanského sdružení Chodov. „To zřejmě víte více než já, protože mohu ujistit, že je to jednorázová akce, a koncertní areál Na Jelenách nebude,“ reagoval starosta.

Na závěr akce se dostalo také na problematiku zdravotnictví a zvyšování míst v domově seniorů. Podle zastupitele Milana Pešáka se pacienti již brzy dočkají především revitalizace polikliniky na Opatově. Ta by měla svou podobu změnit stejně jako před pár lety zařízení v Šustově ulici.