Státní policie koupila objekt na náměstí po firmě Mountfield a starosta se ji podle vlastních slov pokusí přesvědčit, aby zde zařídila také služebnu. „Vlastní městskou policii si z finančních důvodů dovolit nemůžeme,“ vysvětlil Schneider. Hluk a nepřiměřená rychlost ztěžuje život mnoha obyvatel.

Hluk a vysoká rychlost

„A co falešná značka měření rychlosti?“ Navrhla v diskusi se starostou Marie Skoumalová. „Lidé brzy zjistí, že pouze blafujeme,“ odpověděl starosta. Podle něj je největším problémem, že komunikace není v majetku obce. „Zákaz průjezdu vozidel nad šest tun bychom nikdy nemohli prosadit,“ vysvětlil Petr Schneider.

„Jsem pro zavedení zákazu zastavení po celé délce Pražské ulice,“ požadoval místní občan Václav Kolka. To však radnice ani obyvatelé nepodpoří. V dohlednu je však alespoň jedno řešení dopravních problémů. „V rámci přestavby centrálního náměstí počítáme se vznikem zelených ostrůvků, které by měly omezit rychlost projíždějících vozidel,“ vysvětlil Schneider. Během včerejšího Dne s Deníkem však místní řešili i další problémy. Budou se v Mnichovicích stavět nové domy? „Kapacita školky ani školy neodpovídá takovému nárůstu obyvatel,“ řekla Lenka Bláhová ze Společnosti pro podporu zdravého života dítěte a matky. Starosta potvrdil, že radnice určitě nebude podporovat výstavbu satelitních městeček. „Výstavbu na plochách v centru města, které jsou v územním plánu určeny ke stavbě, však neovlivníme,“ doplnil Schneider. Vznik přibližně 15 domů ročně podle starosty ale město neohrozí, ačkoliv doporučená kapacita pro obyvatele i nemovitosti je do roku 2016 vyčerpána. Město také plánuje ovlivnit velikost stavebních pozemků. „Minimální velikost by měla být 1200 m²,“ vysvětlil Schneider. Lenka Bláhová během diskuse také požádala starostu o oplocení dětských hřišť. S tímto však radnice nepočítá.