Odpolední program zahájilo vystoupení dívek z místní základní umělecké školy. Mladé slečny zahrály například Janáčkovu skladbu Vrby se nám zelenají. Poté předstoupil starosta Ladislav Čmelík, aby se v diskusi vyjádřil ke stavu zdejších chodníků a silnic, kteří občané kritizují.

„U peněz všechno začíná i končí. Snažíme se na údržbu komunikací dávat maximum, ale bohužel kvůli správní reformě musíme platit úředníky, kteří spravují záležitosti i okolních obcí. Přicházíme tak ročně přibližně o pět milionů korun,“ vysvětlil Čmelík. Vzápětí seznámil občany s nejdůležitějšími projekty radnice. „Číslo jedna je rekonstrukce Pražské ulice, ale závisí to na spolupráci s krajem, protože to je komunikace v jeho správě,“ řekl Čmelík. Zmínil i plánovanou rekonstrukci ulic Nádražní a Pod Mincovnou.

Došlo také na chystanou rekonstrukci náměstí. „To je zatím ve stadiu úvah, ale už proběhla schůzka s architektem, v průběhu letošního roku bychom rádi sehnali peníze na dokončení projektu, který je nutný pro žádání o peníze z evropských fondů,“ sdělil starosta Čmelík.

Co bude s nemocnicí

Publikum se mimo jiné zajímalo o to, co bude s chátrající budovou městské nemocnice. „Pokud vím, ministr Rath ji stačil prodat soukromému subjektu a tato firma plánuje v objektu vybudovat léčebnu dlouhodobě nemocných,“ odpověděl starosta.

Po diskusi se starosta odebral i s redaktorem Deníku do stanu, kde ještě odpovídal na další otázky jílovských občanů.

Během odpoledne pobavilo návštěvníky také taneční vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy. Rušno bylo u stánku, kde zájemci mohli napsat krátké příspěvky do Pražského deníku. Ty, které se nevešly do dnešního vydání, otiskneme v průběhu tohoto týdne.

Několik odvážných dívek si přímo na náměstí úspěšně vyzkoušelo práci redaktorek. Udělaly s kolemjdoucími lidmi anketu, kterou si lze přečíst na této straně.