Během odpoledne vystoupila také taneční skupina Silueta a taneční modeling předvedly dívky z DDM Černý Most. Vedle zábavy obyvatelé Holešovic však mohli diskutovat také se členem zastupitelstva Ondřejem Mirovským.

U řeky možná bude cyklostezka

„Jsme nespokojeni se situací v parku v Tuzarově ulici. Je tam mnoho bezdomovců, kteří tam močí, takže není vůbec možné si v parku s dětmi hrát,“ stěžovala si maminka Ivana Nováková. Během rekonstrukce před třemi lety byly do parku nainstalovány lavičky, na kterých by ležení mělo být téměř nemožné. „Samozřejmě se to dá obejít, stačí si přinést deku. Bezdomovectví je ale globální problém, nelze ty lidi přesouvat z jednoho místa na druhé,“ odpověděl Ondřej Mirovský.

Obyvatele Holešovic také zajímalo parkování. V zástavbě z 20. a 30. let se totiž mění struktura obyvatelstva a zároveň se Holešovice stávají atraktivní čtvrtí pro život i práci. Tím ale stoupají i požadavky na rozšiřování parkovacích míst. „Plánuje radnice stavbu nějakých garáží?,“ zeptal se během diskuse místní obyvatel. Vedle zavedení zóny placeného stání od letošního září radnice plánuje do budoucna i možnou rekonstrukci vnitrobloků. „Nyní se diskutuje o první rekonstrukci ve Schnirchově ulici. Radnice má v plánu dvoupatrové řešení se zelenou oddychovou zónou a parkovištěm v suterénu,“ informoval Mirovský.

Obyvatelé si v této souvislosti stěžovali na málo zeleně v Holešovicích. „Rekonstrukcí na Řezáčově náměstí zeleně bohužel ještě ubude,“ řekl Mirovský. Pokud zastupitelstvo a magistrát bude souhlasit, měla by podél řeky vzniknout cyklostezka a klidová zóna. Radnice by na takové projekty chtěla získávat evropské peníze.