Položit dotaz svému starostovi Milanu Jančíkovi (ODS) přišlo včera několik desítek obyvatel Barrandova. Nejčastěji si stěžovali na nedostatek laviček, nepořádek v ulicích a na chybějící veřejné toalety. „Před poliklinikou nejsou žádné lavičky. Když tam jde starší člověk na vyšetření, tak si potřebuje občas odpočinout. Není ale kde,“ stěžoval si Miroslav Krejčíř. Na jeho připomínku zareagoval starosta Jančík veřejným slibem, že do dvou týdnů lavičky před polikliniku nechá umístit. „Je to otázka dvou až čtyř telefonátů,“ podotkl.

Retardéry zmizí

Stejně tak se ztotožnil i s přáním občana Jaromíra Kalfuse. „Je tu příliš mnoho zpomalovacích prahů. Na většině místech jsou navíc zbytečné. Kromě toho, že to obtěžuje řidiče, tak to i ničí automobily,“ stěžoval si. „Mohu slíbit, že do měsíce polovinu z nich odstraníme,“ přislíbil Jančík.

Strážníci ohlídají rychlost

Ani toto ale nebyl poslední jeho slib. Na stížnost občanů, že ve Slivenecké ulici řidiči nedodržují povolenou rychlost, odpověděl, že s ředitelem městské policie sjedná, aby tam pravidelně stála hlídka. Strážníci by také měli kontrolovat, zda psi neběhají bez vodítek a jestli po nich majitelé uklízejí exkrementy.

S Dopravním podnikem se pak prý starosta pokusí domluvit, aby tramvajová linka číslo 20 jezdila nepřetržitě po celý den, podél nástupišť byly nové lavičky a v prostoru zastávky Chaplinovo náměstí probíhal pravidelný úklid. Řeč přišla i na téma, které trápí Barrandovské nejvíce, a tím je nedostatek kultury. „U lávky by do dvou let měla vzniknout taková menší Galerie Butovice. V té by byla jak prodejna potravin, tak i obchody se službami či kavárny,“ oznámil Jančík lidem.

Těšit se Barrandovští mohou i na multikulturní centrum, které by vzniklo na Tilleho náměstí. Umístěno by mělo být v prvním patře centra Kamera. „Investice ale musí jít ze soukromých peněz, takže vše záleží na jednání s majitelem objektu,“ doplnil Jančík. Na sklonku léta by už také mohlo fungovat pojízdné letní kino, které chce radnice pořídit.