Hlavním tématem se stal hluk z dopravy. Na něj si lidé stěžovali v anketě Pražského deníku nejčastěji. Potvrdily to i míčky, které házeli do anketního boxu přímo na místě konání akce. „V současné době vzniká studie na opravu Budějovické. Samotné práce by v ulici měly začít ještě letos,“ uvedl k palčivému problému v diskusi místostarosta městské části Praha 4 Oldřich Pražák. Právě on má mimo jiné i dopravu na starosti. „Součástí plánovaných prací bude výměna povrchu vozovky a oprava chodníků,“ dodal.

Asfalt místo dlažby

Dlažbu by tak měl vystřídat asfalt, který se postará o menší hlučnost aut. V prostředním pruhu vozovky by pak také mělo vzniknout 400 až 450 parkovacích míst. Počet parkovacích míst v Praze 4 pak chce do budoucna radnice řešit také výstavbou parkovacích domů. „Zda to bude v Budějovické ulici, v tuto chvíli nevíme,“ uvedl Pražák.

„Co radnice hodlá udělat s nepořádkem v ulicích? Koše v Antala Staška přetékají a i kolem obchodního centra na Budějovické se pořád válí odpadky,“ upozornil v druhé části diskuse jeden z místních obyvatel. Podle Pražáka radnice v budoucnu vyřeší i tento problém. „Připravujeme zelenou, bezplatnou linku, kam budou moci lidé hlásit rozsypané koše či jiný nepořádek. Na základě jejich telefonátu vyjede mobilní jednotka, která odpad ihned odstraní,“ popsal novou vizi radnice místostarosta Oldřich Pražák.

Prostranství před pódiem tentokrát před diskusí i po ní ovládla taneční vystoupení. O úvod programu se postaraly čtyři břišní tanečnice z domu dětí a mládeže v Praze 6.

S moderními tanci je poté doplnily deseti– až třináctileté dívky z Mix dance happy girl Domu dětí a mládeže v Praze 9. „S tancem začínají, takže to vystoupení je pro ně teprve takové osahávání si jeviště,“ uvedla vedoucí osmi mladých tanečnic Marie Frolíková, která na Budějovickou přivezla jen zlomek svých svěřenkyň. Dopustit však nedá na všechna děvčata, která kromě tanců trénuje také v chůzi po přehlídkovém molu. Zatímco Marie Frolíková jim pomáhá s pohybovými aktivitami, ony jí zase pomohly překonat v minulosti zdravotní potíže.

„Musela jsem podstoupit těžkou operaci srdce a dívky mně tenkrát svou podporou moc pomohly. Moc to pro mě znamenalo,“ dodala.