Vodomilové se mají nač těšit. Kromě plaveckého bazénu by ve venkovních prostorách mělo stát i dětské brouzdaliště, v jehož blízkosti bude oddychová zóna s herními prvky a pískovištěm pro nejmenší návštěvníky. Počítá se též s otevřením hřiště pro plážový volejbal a loukou, kde se bude možné opalovat.

V současné době akvapark nabízí 25 metrů dlouhý plavecký bazén, dětské brouzdaliště, vířivé bazény, parní komoru, dva tobogány a saunu. V areálu je i restaurace. Otevřeno je každý den od 6 do 22 hodin, vstupné za hodinu a půl je 99 korun, za tři hodiny pak 180 korun. Každé pondělí je vstupné po 12. hodině sníženo na 50 korun.

Vysoká návštěvnost

V minulých týdnech byl akvapark označen jako Bazén roku 2006. „Měsíčně ho navštíví deset tisíc lidí. Tak velký ohlas jsme ani neočekávali,“ uvedl starosta Prahy 5 Milan Jančík. Slavnostně bylo barrandovské koupaliště otevřeno před vánočními svátky. V ten den začal v akvaparku zkušební provoz, který by měl trvat ještě přibližně dva měsíce. Původně se sice počítalo, že komplex bude otevřen už v říjnu 2006, kvůli loňské dlouhé zimě se výstavba ale opozdila.

Smíchovská radnice do celého projektu investovala více než 200 milionů korun. Barrandovské koupaliště je prvním pražským akvaparkem, následovat ho má komplex, který už několik let a s předstávkami vzniká v Čestlicích. S projektem Vodního světa také počítá Praha 11. Areál by měl stát na Chodově naproti základní škole Donovalská.