Po Zlaté přilbě konané na oválu v Pardubicích se další den večer koná na AK Markéta Praha vždy Tomíčkův Memoriál, nekonal se tak vždy, ale bývá to dobrou tradicí. Navzdory předpovědím počasí se žádné urputné deště nekonaly, a tak průběh 53. Tomíčkova memoriálu měl o dobrou atmosféru s plným hledištěm postaráno.

Dvě desítky ostrých závodních jízd a poté finále pěti účastníků s nejvyšším bodovým hodnocením, toť z pravidel tohoto slavného závodu. Zatímco zprvu mladý Ukrajinec Marko Levishyn úvodní jízdu vyhrál, tak pak pořadí vzali do otěží Jan Kvěch a Václav Milík a s minimálním odstupem za nimi Eduard Krčmář, který v první jízdě získal dva body, zatím co Kvěch a Milík po třech. Nedařilo se zde Michele Paco Castagnovi z Itálie, který z počátku neměl žádné body a ani vítězství ve dvou rozjížďkách mu finále nezajistilo.

Hřib královský (Boletus regius) je uveden v Červeném seznamu makromycetů ČR v kategorii EN (ohrožený druh) a je zároveň i zvláště chráněným druhem podle vyhlášky MŽP 395/1992 (v kategorii kriticky ohrožený druh). Jeho sběr je zakázán!
Podívejte se na překrásné hřiby královské. Ale pozor, v lese nesbírat!

Naši se domácím divákům předváděli ve výborném světle, jen Polák Buckowski a Dán Hansen jim dokázali konkurovat s postupně zlepšujícím se Ukrajincem Levishynem, který nakonec k první vítězné jízdě přidal ještě další dvě a zajistil si start ve finále. Spolu s ním se do finále dostali tři Češi Václav Milík, Jan Kvěch a Eduard Krčmář.

Ačkoliv čeští jezdci se obávali spíše útoků Poláka Buckowského, tak opak byl pravdou, Polák skončil poslední. Všem rybník vypálil mladý Ukrajinec Marko Levishyn, když před sebe nikoho ve finále nepustil a na stupních vítězů tak poprvé v historii vystoupal Ukrajinec. Druhé místo a velkou radost zajel Eduard Krčmář a bronzový stupínek získal Jan Kvěch. Na Václava Milíka zbylo jen neoblíbené čtvrté místo, ale z Pardubic si odvezl také velmi krásné umístění. Ke slovu se na Markétě nedostali ani náhradníci, a tak nezbývá, něž poděkovat příchozím divákům za skvělou atmosféru a sponzorům a patronům této akce za skvělou podívanou.

Z Čakovického posvícení.
Obrazem: Ozzy, Petr Kotvald i ohnivá show. V Čakovicích si užili posvícení

Pořadí 53. Tomíčkova memoriálu, Markéta Praha

1. Marko Levishyn – 12 (3,1,2,3,3) + 1. ve finálové jízdě

2. Eduard Krčmář – 12 (2,3,3,3,1) + 2. ve finálové jízdě

3. Jan Kvěch – 14 (3,3,3,2,3) + 3. ve finálové jízdě

4.Václav Milík – 12 (3,3,2,2,2) + 4. ve finálové jízdě

5. Krzysztof Buckowski – 13 (2,2,3,3,3) + 5. ve finálové jízdě

6. Mads Hansen – 10 (1,3,1,3,2)

7. Norick Blodorn – 9 (3,1,1,2,2)

8. Michele Paco Castagna – 7 (0,0,3,1,3)

9. Bartolomiej Kowalski – 7 (2,2,2,0,1)

10.Daniel Klíma – 7 (2,2,1,2,0)

Autor: Vláďa Rožánek

Startovalo se v Praze Stodůlkách.
Obrazem: Veterány v rámci Emilovy jízdy vyrazily z Prahy až do Hořovic
Prostory nikdy nezprovozněné jaderné elektrárny Zwentendorf.
Atom konserve. Nahlédněte do útrob nikdy nezprovozněné jaderné elektrárny
Maxijedlík Jaroslav Němec v akci.
Tohle byste nedokázali... Maxijedlík Jaroslav Němec překonal další rekord