Účastníci soutěžili ve dvou kategoriích. Mladší-Cool Hero a starší a zkušenější -Super Hero. Na speciálním webu Kytarová Aréna Sai  přihlašovali zájemci o soutěž své video nahrávky a z nich pak vybírala odborná porota finalisty celé soutěže.

Postupovali čtyři a čtyři v obou kategoriích a  v samotném finále tak byli oceněni dva vítězové. V Cool Hero se jím stal Marian Fila a v Super Hero byl vyhlášen vítězem Jakub Jan Loukota. 

| Video: Youtube

„Marian Fila, předvedl skvělou techniku a dokázal ohromit publikum. V kategorii Super Hero pak Jakub Jan Loukota svým výkonem v desetiminutové skladbě ukázal, že má skutečně neuvěřitelné schopnosti. Celková úroveň všech finalistů byla vynikající a tak měli porotci zamotanou hlavu,“ říká Aleš Petržela, hlavní organizátor Kytarové Arény el.kytara, který na Svaz autorů přišel s nápadem tuto soutěž vyhlásit.

SAI pro rok 2023 vyhlašoval již 9.ročník kytarové soutěže v oblasti akustická kytara, jejíž finále proběhlo 27.3. v sále konzervatoře v Pardubicích a vítězkou se stala Kristýna Verichova.  Obě soutěže tak zastřešil Svaz autorů a interpretů pod názvem Kytarová Aréna SAI.

Autor: Jiří Vondráček

Děkujeme za příspěvek a i vy nám neváhejte posílat ty vaše!