Zajímavý a také „přiměřeně melancholický“ byl i hudební doprovod. S kapelou LALÁLUS BAND, kterou vede klávesista, zpěvák a všestranný tanečník Ondřej Vinklát, zazpívala herečka Anna Kotlíková.

V úvodním slovu kurátor výstavy Mgr. Petr Šimáček zdůraznil neobvyklou techniku autorky. Digitální malba je relativně nový výtvarný směr z druhé poloviny 20. století. Základním nástrojem v něm není štětec a barvy, ale počítačový program, na kterém vzniká jakýsi první reliéf, který je následně přetištěn na velké desky z hliníku, doplněn barevnou olejomalbou.

close Výstava obrazů pražské výtvarnice Ilony Loubkové info Zdroj: Petr Pavel zoom_in Výstava obrazů pražské výtvarnice Ilony Loubkové

„Ráda se na vybrané objekty dívám, mlčky porovnávám a propojením citu a realistického detailu vzniká představa obrazu. Náměty plastických děl tak jsou květiny, příroda, lidé, portréty, architektura,“ přibližuje autorka Ilona Loubková.

Svět, který často zobrazuje, je vyjádřením naplněné touhy umělce po duševní čistotě. Na výstavě pod názvem „Melancholická zastavení“ může divák ze 45 obrazů pociťovat harmonii, klid a vyváženost obrazu. Výstava v Galerii PRE (Na Hroudě 4, Praha 10) potrvá do 26. dubna 2024.