Knížka „Plný kýbl optimismu“ nabízí 52 krátkých povídek inspirovaných životem. Malá nahlédnutí do každodenních situací očima hypnoterapeuta, umělce a velmi často naivního snílka.

V každém příběhu najdete něco k zamyšlení. Zahlédnete malé poučení a nebo také kapku smíchu či možná úsměvu.

„K napsání knížky mě inspiroval americký spisovatel Robert Fulghum a jeho povídky, které mi mnohokrát pomohly najít na dně studny paprsek světla.“ upřesnil Šimon Pečenka, pro kterého byla kniha už jeho druhým literárním počinem.

V roce 2020 autor vydal pod stejným nakladatelstvím knihu Telefony z karantény, která vznikla z rozhovorů pro Rádio Krajan z Las Vegas v době covidu.

Na otázku, kde bere autor inspiraci pro svou tvorbu Šimon odpověděl: „Náměty jsem nacházel v běžných situacích dne. Baví mě pozorovat lidi. Užívám si nečekané a někdy nechtěné chvíle. Dokonce i trapasy. Ať už jsou moje nebo cizí. Jindy mě inspirovali i moji klienti na hypnóze nebo třeba diváci v publiku.“ doplnil Šimon, který je v rámci svých profesí mimo jiné i hypnoterapeutem.

close Šimon Pečenka - Kýbl plný optimismu. info Zdroj: Pavel Hankóci zoom_in Šimon Pečenka - Kýbl plný optimismu.

Jako odborný poradce spolupracoval na připravovaném filmu Láska na zakázku režisérky Evy Toulové, který bude mít v kinech premiéru 6. června.

„Šimon je věčný optimista a neustále všem předává dobrou náladu. Pokud bude mít kniha jen setinu z jeho povahy, bude doslova generátorem pozitivní energie,“ zmínila režisérka.

Knížka, která vychází v nakladatelství MAHA je určena pro každého, kdo věří, že všude je možné najít zrnko optimismu a naděje. Určitě by si ji měl přečíst každý, kdo hledá uvolnění, relax a bere život s nadhledem.