Skupina vznikla v Praze 4-Braníku v roce 1985. Po Praze jsou k vidění již tradiční plakáty. V galerii jsou záběry z roku 2018, kdy skupina Tři sestry slavila v Braníku 33. výročí.

Velké jubileum skupina oslaví v roce 2025 a budou to čtyřicáté narozeniny. A to bude velký mejdan. Tři sestry jsou česká hudební skupina založená roku 1985 hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby, od punku přes rock až po hardcore. Někdy se styl kapely označuje také jako pub rock pro její texty s hospodskou tematikou.

V hudbě Tří sester jsou slyšet různé hudební žánry včetně country. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen. Kapelníkem, manažerem a producentem většiny alb je baskytarista Ing. Magor.

Koncert Tři sestry. | Video: Martin Stehlík

Mezi známé hity patří například: Kovárna, Život je takovej, Sovy v mazutu, Průša, Pijánovka (Láďa jede autobusem), Lepší časy..

Zajímavost: V roce 2008 skupina složila písničku Čtvrtá sestra pro oštěpařku Barboru Špotákovou, která z Letní olympiády z Pekingu přivezla zlatou medaili. Skladba měla premiéru v hospodě U Pinkasů.