K čemu je divoká zvěř? Jaké je nejhorší české město? Co je nejlepšího na vztahu po čtyřicítce? Jak neúspěšně podnikat? Tyto a další otázky zodpoví komici ze stand-up skupiny Vtípečky se zelím, kteří vystoupí 25. května v 19 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar.

„Jednou z předností Mopry je možnost kouřit vodní dýmky při popíjení speciálních drinků. Tyto věci se stand-upem skvěle doplňují. Proto se do podniku vracíme už potřetí,“ řekl jeden z vystupujících Lukáš Kaňka, známý také jako drum’n’bass DJ Cactuzman.

Mimo něj diváky pobaví také Anna Bednářová, která v Praze provozuje kavárnu TU KAFE, a dva kmenoví členové podcastu Banán ve váze, chleba Ondřej Cabal a Martin Černý. Návštěvníci se mohou těšit i na ústeckého komika Lukáše Tomčala.

Komediální skupinu Vtípečky se zelím založili v roce 2022 Ondřej Cabal a Aleš Pitrmoc. Jejím cílem je shromažďovat komiky z celé republiky a kolektivně rozvíjet řemeslo stand-upu. V tom jim pomáhají také známí a zkušení komici Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan.