Potemnělé prostory pražského klubu praskaly ve švech a publikum netrpělivě očekávalo příchod Varhana, který vstoupil do dveří ve stylovém zlato-černém obleku. S otevřenou náručí se přivítal se svými hosty. Krátce po dvacáté hodině usedl za Hammondky a odstartoval skupinovou jízdu plnou melodických linek a rytmických beatů.

Na pódiu se vystřídalo mnoho gratulantů z řad muzikantů, mezi které patřili dirigent a skladatel Jan Kučera, Alice Bauer, Veronika Vítová a další. Mimořádný zážitek připravil NEO handpanista Jiří Káš, který svým hudebním vystoupením navodil až mystickou atmosféru.

Pozoruhodný performer je také známý tím, že unikátní NEO handpany vlastnoručně vyrábí. Oslavy se účastnil i miliardář a kandidát na post prezidenta v roce 2023 Karel Janeček. Bujará oslava se protáhla do pozdních nočních hodin. Varhan a jeho hosté byli oceněni bouřlivým potleskem ve stoje.

close Velkolepá narozeninová párty skladatele Varhana Orchestroviče Bauera. info Zdroj: Jiří Káš zoom_in Velkolepá narozeninová párty skladatele Varhana Orchestroviče Bauera.

Při jednom z rozhovoru umělec prozradil, že číslo 55 vnímá jako polovinu své životní etapy, a proto má spoustu plánů do budoucna. Varhan Orchestrovič Bauer se narodil 21.1.1969. Věnuje se komponování scénické, filmové a televizní hudby, ale nevyhýbá se ani reklamní tvorbě. Nahrává s Okamžitým filmovým orchestrem, který založil.

Spolupracoval s Milošem Formanem na filmu Goyovy přízraky, k němuž složil hudbu. Dlouhá léta patří mezi špičkové skladatele a v letech 2015 a 2022 převzal ocenění v kategorii nejúspěšnější autor vážné hudby v zahraničí. Je tak jediným skladatelem, který toto významné ocenění získal dvakrát.

Aktuálně připravuje korunovační mši Pražské jezulátko a pracuje na opeře Máj, podle libreta Karla Hynka Máchy.