Pro milovníky adrenalinu mezi dětmi bylo přichystáno slaňování z plošiny. Český červený kříž, hasiči a policie zase předvedli fiktivní nehodu automobilu a cyklisty a také nehodu dvou vozidel včetně ukázky vystříhávání účastníků.

V neposlední řadě potom mladí hasiči z jednotky Všejany ukázali, jak se zasahuje při požáru. Úspěch akce potvrzoval nadšený bzukot z dětských řad, úsměvy dospělých návštěvníků a za zúčastněné složky také zástupce ředitele Městské policie Milovice Jaroslav Kužel: „Preventivní vzdělávací akce pro širokou veřejnost, především děti a mládež, jsou u nás v Milovicích jednou z důležitých aktivit městské policie. Těší mě proto, že se v té souvislosti můžeme opět účastnit čachovického Dne záchranářů, kde je možnost poskytnout lidem nejen teorii, ale i praktické ukázky. Organizačně je tento den perfektně zvládnutý, díky všem, kdo se na jeho přípravě podíleli.“

Mezi účastníky akce byly Základní a mateřská škola Čachovice, Mateřská škola Vlkava, Mateřská škola Všejany, Základní škola Luštěnice a Domov pod lípou Lipník, stejně jako veřejnost z Čachovic i okolních obcí.

Svou techniku a přednášky přijeli představit Český červený kříž (ČČK), Městská policie Milovice, Policie České republiky, JSDH Všejany, HZS Milovice, HZS Benátky nad Jizerou, HZS Škoda Auto MB, HZS podniku Správa železnic Nymburk a mimo IZS také legionáři KVH Druhý pluk Nymbursko.

S pořádáním pomohla organizátorům i Škoda Auto, která kromě zmíněných hasičů poskytla podporu při přípravě samotného areálu, kde se Den záchranářů konal.

Na závěr nechme akci zhodnotit starostku pořádajících Čachovic Jitku Slukovou: „Den záchranářů je skvělá akce, která dětem i dospělým zábavnou formou přibližuje práci složek IZS. Mám radost, že jsme ji v obci mohli uspořádat již podruhé a doufám, že se její konání stává hezkou místní tradicí. Už teď se těšíme na příští ročník!“