Vláda přitvrdila opatření proti šíření nákazy koronavirem. Celá země je v karanténě, ohroženi jsou zejména senioři. Jedni z nás nutně potřebují pomoc, jiní jim chtějí pomáhat. Přivézt jídlo, dojít nakoupit či pro léky, pomoci s technikou, vyvenčit psa. Ale lidé často netuší, že pomoci potřebuje třeba jejich soused. Proto Pražský deník přichází s projektem Lidé pomáhají lidem.

Napište na e-mail redakce.prazsky@denik.cz své jméno a kontakt a s čím konkrétně byste potřebovali pomoci. Nebo naopak jakou pomoc sami nabízíte. My se pak postaráme o zveřejnění v tomto článku.

Nabízím pomoc

Kateřina Konečná a Galerie Vltavín (konecna.kat88@gmail.com) - Nabízíme látky pro ušití roušek, stejně tak nabízíme, že nám můžete látku donést, aby si ji u nás vyzvednul někdo, kdo ji potřebuje. Napište nám e-mail a domluvíme si čas a způsob předání.

Radka Švihelová (radka.svihelova@merckgroup.com) - Nabízím pomoc s nákupy pro seniory nebo čímkoliv, co bude potřeba (jen šití roušek je problém, neb nemám stroj). Jsem z Prahy a mám auto, takže Praha a Střední Čechy nejsou problém.

Michaela Možná (moznamichaela91@gmail.com) - Ráda bych pomohla seniorům s nákupem potravin. Bydlím na Praze 2-Vinohrady. Nejlépe v okolí bydliště.

Matthew Lavire (792 272 726, rukadetem@seznam.cz) - Nabízím pomoc s domácími úkoly během karantény a e-doučování (doučování přes internet), to vše samozřejmě zdarma. V případě zájmu prosím navštivte web www.rukadetem.cz nebo mě kontaktujte prostřednictvím facebooku "RUKA DĚTEM".

 

Potřebuji pomoc

Štefan Chovanec (stefchov@seznam.cz) - Hledám práci, brigádu. Jsem od pondělí nezaměstnaný a se mnou dalších 15 lidí. 14 dní po skončení zkušební doby jsem dostal výpověď, protože zavřely hospody, školy, všechno, kam jsme vozili maso. Tak se ptám, zda by mi někdo mohl pomoci, prosím.

Pokud nebude vaše prosba či nabídka platná, pošlete nám e-mail na redakce.prazsky@denik.cz, že vás máme vyřadit. Budeme rádi, když se k vám díky Pražskému deníku pomoc dostane, případně budete pomocí pro jiné již plně vytíženi.