Okolo sedmé do místa konání začali přicházet příznivci kapely anebo jen zvědavci či posluchači rockové hudby. U vstupu byli odměněni welcome drinkem. V podpalubí lodi, kde je klub umístěn, již probíhala zvuková zkouška, aby lehce před osmou hodinou večerní zahájila kapela svůj tradiční předvánoční koncert. Vánoční koncerty Maria Scare po dobu několika let pravidelně probíhaly v klubu Kain na Žižkově, který však byl v minulosti zrušen, a tak tradice pokračuje v útulném klubu na vlnách Vltavy.

Kapela zahájila zvolna, některé písně měly nádech folku, o což se postarala foukací harmonika kytaristy Víti Sobotky či housle hosta kapely Sobotky Juniora, jak byl nazván samotnou kapelou. Po zahřátí folkrockem začala kapela přidávat na důraznosti, basa Ivana Brunera tvrdila muziku, zpěv Jiřího Houšky začínal přidávat na síle a bicí Jirky Pácalta nezůstávaly pozadu.

Když již bylo poměrně vedro, zavelela kapela přestávku, kterou mohl někdo využít ke kouřové pauze, osvěžení drinkem či nákupem triček skupiny. Ve druhé části koncertu se už kapela nijak nešetřila a stupňovala dávky rocku do posluchačů. Zaplněný taneční parket byl odměnou.

Lehce po půl jedenácté přišly na řadu poslední songy a držejíce se hesla: V nejlepším přestat, se kapela se všemi rozloučila. Ne všichni posluchači byli s ukončením koncertu smířeni, ale nakonec se svorně sešli na baru, kde si dali závěrečný drink.

Příjemné prostředí klubu Kamina Boat se neopouštělo lehce, ale s vědomím, že je možně se vrátit zpět na loď na nějakou jinou akci podobného či úplně jiného střihu, se podařilo palubu opustit.

Autor: Pavel Houška

Děkujeme za příspěvek a i vy nám neváhejte posílat ty vaše!