Českou federaci Powerchair Hockey (ČFPH) k organizaci přiměla situace vyplývající z vládních opatření u nás a Slovensku. "Podrobně jsme sledovali vývoj pandemie tak, abychom si byli jisti, že zajistíme maximální možnou ochranu všech účastníků." konstatoval před konáním turnaje předseda ČFPH, Lukáš Kroupa.

Uzavřené hranice zabránily týmu BlueSky Butterflies Bratislava zúčastnit se regulérního turnaje Playoff, proto byla ligová soutěž anulována a Playoff bylo odehráno v přátelském pojetí, aby bylo zkráceno dlouhé čekání hráčů a příznivců Powerchair Hockey na novou sezónu.

Akce se zúčastnily tedy všechny čtyři české týmy: Jaguars Praha A, Jaguars Praha B, New Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň. Týmy byly rozděleny do dvou semifinálových dvojic určených na základě pořadí ukončené základní části. Vítězové semifinále hráli finálovou sérii na 2 zápasy, poražení se střetli v boji o 3. místo.

Týmy už se připravují na další trénink

Přestože hráči Powerchair Hockey v důsledku svého zdravotního omezení patří do rizikové skupiny v souvislosti s probíhající pandemií, podle slov zástupkyně hráčů ČFPH Michaely Brabcové se na žádném z nich výrazně neprojevila. K tomu, jak omezení pohybu hráči zvládli, dále uvedla: "Každý k tomu přistupoval po svém. Spousta hráčů začalo cvičit a trénovat doma. Rozjeli jsme program Powerchair Hockey Na doma, kvízy, rozhovory, videa na sociálních sítích a webových stránkách, kde projevilo aktivitu zhruba šedesát procent hráčů."

Tři měsíce bez Powerchair Hockey se projevil. “Kvalita spadla, ale myslím si, že půjde rapidně nahoru, až každý začne trénovat a získá tu rutinu, kterou měl.” Konstatoval s optimismem nejproduktivnější hráč turnaje Stanislav Cimpa z týmu Jaguars Praha. Stanislav na turnaji hrál za týmy Jaguars Praha A i Jaguars Praha B, což umožňuje soutěžní řád v případě, že týmy registrované u jednoho klubu nemají dostatek hráčů na střídání. Výsledky utkání naleznete v článku o turnaji na www.powerchairhockey.cz Konečné pořadí týmů skončilo takto:

1. Jaguars Praha B
2. SK Indians Plzeň
3. Jaguars Praha A
4. New Cavaliers Praha

Vyhlášení výsledků se tentokrát uskutečnilo bez slavnostní večeře a ceremoniálu, jak bylo zvykem v minulých letech. Výsledky vyhlásil a poháry vítězům předal předseda ČFPH Lukáš Kroupa. Nejbližší veřejná akce ČFPH se bude konat 3. 10. 2020, kdy se v Praze uskuteční první kolo České Powerchair Hockey ligy 2020/2021. To ale neznamená, že nás čekají další měsíce bez Powerchair Hockey. České týmy už se připravují na další tréninky a letní soustředění.

LUCIE ADAMOVÁ