Na Národní třídě korzo přecpané lidmi. Roušku zahlédnu jen sporadicky. Samí mladí lidé. – SPORT JEN PRO DVA.

Před domem č. 23 asi 500 metrů dlouhá fronta ve čtyřstupech bez rozestupů na jedinou otevřenou cukrárnu v okolí. Mačkají se tu samé děti a mladí lidé. Chtějí zmrzlinu. Ptám se, jak dlouho čekají. Prý asi hodinu. Fronta se nehýbe. Zmrzlinu oželím. Ať si ji ti děti vystojí, mají mladé nohy. – SPORT PRO DVA.

Most Legií. Na Vltavě narváno lodičkami a šlapadly. Ve čtvrtině z nich čtyři a více lidí. Hladina se čeří. Je to vodní sport. – SPORT PRO DVA.

Na Kampě na louce není k hnutí. Mladí piknikují ve skupinkách po 8 a více. Všude flašky a kelímky. Takových partiček napočítám za 5 minut asi 10. – SPORT PRO DVA.

Na Petříně u Lanovky dětské hřiště. Pod hrozny dětiček ani nejsou vidět prolézačky a skluzavky. Na zbylém kousku trávy si čutá 10 dětí s míčem, skoro se sem nevejdou. – SPORT PRO DVA.

Na louce v Seminářské zahradě, co metr to pikniková párty vesměs puberťáků. Koše přetékají pivními plechovkami a lahvemi od vína. – SPORT PRO DVA.

V zásobní zahradě si hraje s míčem asi 15 dětí, strkají do sebe, rvou se a společně válí po zemi… – SPORT PRO DVA.

Na hřišti ve Vlašské – parta děcek šermuje klacky, které pře chvílí ulámaly z rozkvétajících stromů na Petříně. Na skluzavku je fronta. – SPORT PRO DVA.

Vracím se přes Mariánské náměstí, kde sídlí magistrát a primátor Hřib. U malých stolků před vchodem na magistrát se tísní dvě party puberťáků, 8 a 10 lidí, a několik dalších. Pijí pivo a kořalku. Kelímky upadávají z přeplněných stolků. Účastníci velebí primátora Hřiba, že jim poskytl takové krásné místo pro odpolední párty. Dovnitř budovy jde kolem policajt. Překračuje válející se kelímky a flašky a zamyká zevnitř. – SPORT PRO DVA.

Jdu domů, abych se nenakazil. Centrum je přeplněné mladými lidmi. Mohli někde sportovat. Zatím jezdí na šlapadle, pijí kořalku a šermují klacky, co urvali ze stromů na Petříně. Dva (kromě líbajících se milenců) jsem nezahlédl. – SPORT PRO DVA.

Farizejství politiků vůči sportu doznalo tímto svého apogea. Nařídili, že venku za přísných podmínek a dozoru trenérů smějí sportovat jen dva. Inu, u nás v centru tito pokrytci asi nebyli.

Autor: Michail Odarčenko, Praha