Jedná se o sérii neformálních rozhovorů a diskusí o ochotnickém divadle. Hosty byli nejprve členové Ochotnického spolku ŽUMPA, ale brzy se dostalo také na zajímavé osobnosti z ostatních divadelních souborů po celé České republice.

Jaké jsou vize pořadu?

Cílem podcastu Ochotníci na vlnách je nabídnout milovníkům ochotnického divadla neformální představení osobností, které stojí za tímto významným českým fenoménem.

Hosty budou nejen herci a herečky, ale také režiséři, režisérky, dramaturgové, dramaturgyně, scénáristi či scénáristky. Pořad si drží tradiční podcastový formát. Jde o rozsáhlé rozhovory o délce přibližně jedné hodiny, během které se oba diskutující snaží dostat do hloubky a probrat velké množství témat. Posluchači se mohou každý měsíc těšit na tři nové epizody, které vycházejí v desetidenních cyklech.

Na koho se můžete těšit?

Pořadem provází Jakub Pilař, herec, režisér a dramaturg Ochotnického spolku ŽUMPA, který se snaží s hosty vést spíše diskusi o ochotnickém divadle a často přidává i své vlastní postřehy a zkušenosti.

V současné době vyšlo již pět prvních epizod. V nich máte možnost slyšet rozhovor s Janem Čížkem, bývalým členem ansámblu Klicperova divadla Hradec Králové; Jiřím Jahodou, hercem a režisérem pražského Divadla Máj; Luďkem Fuxou, šermířem, hercem a improvizátorem; Jakubem Třešňákem, hercem a genealogem; či Terezou Novákovou, profesionální filmovou scénáristkou a amatérskou režisérkou z pražského Divadla Terno.

Poslechněte si trailer na podcast Ochotníci na vlnách:

Zdroj: Youtube

V nejbližších epizodách se můžete těšit na principála Kočovného divadla Ad Hoc Jana Duchka, plzeňského divadelníka Roberta Kuneshe, členy berounského ochotnického divadla Herci 1. generace, principála Ochotnického spolku ŽUMPA Martina Kozáka nebo na povídání s redaktory portálu o amatérském divadle Divadelnik.cz.

Podcast Ochotníci na vlnách je dostupný na tradičních podcastových platformách jako je Anchorm, Spotify nebo Apple Podcast.Naleznete ho však také na YouTube kanálu Ochotnického spolku ŽUMPA.

Neváhejte sledovat náš Facebook nebo naše webovky, dejte odběr na YouTube nebo v podcastových platformách, a pak se jistě nestane, že Vám uteče nejnovější díl podcastu Ochotníci na vlnách.

Děkujeme za Váš zájem a určitě si poslech tohoto nového pořadu užijete.

Jakub Pilař