Čísla, kterými disponujeme, dávají odpověď.

 Důležitá čísla

Například náš azylový dům NADĚJE v Praze Vršovicích poskytne ročně pomoc v průměru 113 ženám, které nemají střechu nad hlavou. Víme, že v loňském roce se jich 22 už na ulici nevrátilo. Nabraly sílu, našly si práci a samozřejmě bydlení. Napadá mě konkrétní případ jedné naší bývalé klientky, která k nám přišla z ulice a poslední měsíce přespávala v kanalizaci.

Díky zázemí a psychické podpoře personálu u nás načerpala sílu, byla schopna začít zase pracovat a pomalu se postavila na vlastní nohy. Po třech měsících byl s její prací zaměstnavatel natolik spokojen, že ji povýšil na vedoucí směny a sám ji našel podnájem.

Nesoudíme, pomáháme

Dalším dvěma desítkám ženám ročně, které využijí třeba jen naše sociální poradenství nebo možnost chvilkového ubytování, tyto služby výrazně zlepší životní situaci. Jsou to ženy, které se k nám uchylují například proto, že jsou týrány nebo se v jejich situaci stalo něco nenadálého a potřebují podporu někoho, kdo je v danou chvíli nebude soudit. Díky azylu, který jim poskytneme, jsou schopny dále svou situaci řešit a nejsou ohroženy dalším sociálním propadem.

Vidíme významná čísla, my však věříme, že i kdyby azylový dům pomohl jen jedinému člověku z ulice, má to obrovský smysl.
IRENA BURMEKOVÁ,
vedoucí azylového domu NADĚJE