Kapela funguje ve složení Šimon Král (kytara, zpěv), Jiří Kux (basa) a Ondřej Szeliga (bicí). Prvně jmenovaný mladý muzikant se v rozhovoru rozpovídal o vzniku kapely, prvních akcích i budoucnosti.

Jak se vaše kapela dala dohromady? Jak jste se o sobě dozvěděli, že jste muzikanti?

Všichni členové jsme žáky soukromé umělecké školy v Berouně, kde jsme na sebe narazili a objevili společný zájem o tvrdou muziku. Mít metalovou kapelu byl pro mě sen a když se našli lidi, ihned jsem se dal do realizace.

Mladá berounská kapela Destroy!Šimon KrálZdroj: archiv kapelyPředstavíš nám jednotlivé členy?

Skupinu jsem na konci roku 2020 založil já, dnes třináctiletý kytarista Šimon Král, ujal jsem se i zpěvu. Na bicí hraje jen o rok starší Ondra Szeliga a post basy obsadil šestnáctiletý Jirka Kux. V tomto složení hrajeme dodnes.

Co na váš koníček říkají vaši rodiče a spolužáci?

Všichni naši rodiče nás samozřejmě podporují nejvíce, co se dá. Ve většině případů se jedná o lidi též zaujaté rockovou či metalovou hudbou. Naši spolužáci jen nevěřícně kroutí hlavou a tiše závidí.

Mladá berounská kapela Destroy!Jiří KuxZdroj: archiv kapelyKdy a kde jste odehráli ten úplně první koncert?

Úplně první veřejné vystoupení jsme odehráli na začátku července minulého roku u našeho bubeníka na zahradě. Přišlo pár známých a my si alespoň vyzkoušeli, jaké to je, když na vás někdo při hraní kouká. To bereme ale spíše jakousi veřejnou zkoušku a za náš první opravdový koncert považujeme akci v hospodě v Nenačovicích jen o pár dnů později.

Panovala velká nervozita?

Ačkoliv jsme tehdy hráli před téměř stovkou lidí, musím uznat, že jsme se s nějakou trémou netrápili. Někteří z nás už byli na živé hrání zvyklí. Následující akce byla v Králově Dvoře na známém festivalu Rockovej Královák. Přiznám, že tam už jsme trochu nervózní byli.

Kolik toho máte doposud odehráno a co vás v nejbližší době čeká?

Na konci sprna nás čeká již dvacátý koncert. Máme za sebou koncerty po boku větších jmen jako Tortharry, Exorcizphobia, Murder Inc. nebo úžasný koncert před Debustrol, o kterém jsme se dozvěděli náhodou den předtím. Nejbližší budoucnost kapely se nese ve znamení nahrávání debutového EP a častého vystupování, například na akci Kafest v pražské Modré Vopici.

Ondřej SzeligaOndřej SzeligaZdroj: archiv kapelyPísničky si skládáte sami nebo vám s tím někdo pomáhá?

Veškerou hudbu skládám já a texty tvoříme společně. Ze začátku jsme měli v playlistu i nějaký ten cover, ale dnes hrajeme už jen autorské skladby.

Jaké jsou vaše hudební cíle, plány a přání?

Mít fungující kapelu, zahrát si na pěkných festivalech a natočit skvělou desku.

A jaké jsou ty úplně nejbližší kroky kapely?

Jak jsem již zmínil, je to především nahrávání desky, kterou chceme podpořit častým koncertováním. Pokud by byl nějaký zájemce o naše vystoupení, ať nás neváhá kontaktovat přes sociální sítě. Rádi se ukážeme kdekoliv.

Autor: Coffeegrinder

Jednou z vystupujících kapel budou metaloví junioři Destroy!
Debustrol, Black Hill nebo Destroy... Rockovej Královák se blíží!
Třítýdenní sameček gorala sečuánského v Zoo Praha je letošním jediným evropským přírůstkem tohoto druhu.
FOTO: Baby boom v létě? Ano, pražská zoo je plná letních mláďátek
Z mistrovství světa superbiků na okruhu v Mostě.
OBRAZEM: Silné stroje, krásné hostesky, vůně benzínu. Most patřil superbikům