Přibližně před 10 dny prodělal tento tanečník a manager Gotlieb dvojitý infarkt a skončil na JIP v nemocnici. Tím pádem je v současnosti bez příjmů a dohledné době ještě bude. Jeho důchod mu na zaplacení nájmu, elektřiny, plynu, vody a dalších poplatků zkrátka nemůže vůbec stačit. A tak se jeho nejlepší kamarádka Věra Drančáková, společně s dalším kamarádem Ianem Andesanem a Sámerem Issou domluvili, že pro něj uspořádají  benefiční večer „Těším se na lepší zítřky“ s jeho přáteli. Na pomoc povolali ještě zpěváka a producenta Martina France, který obvolal své pěvecké kolegy, zvukaře a sponzora přes vína a pomocný večer se mohl rozjet.

A tak Tomášovi přišli bez nároku na honorář zazpívat například muzikálová zpěvačka Genny Ciatti, zpěvák Jan Bendig, který aktuálně nazpíval nový duet s Lucií Bílou, česká zpěvačka řeckého původu Martha Elefteriadu, která jinak zpívá v duu se svou sestrou Tenou, zpěvák a producent Martin France, který zazpíval příkladnou píseň pro tento bar Žízeň a nebo třeba ve svém oblíbeném klobouku Sámer Issa a zpěvák slovenského původu a muzikálová hvězda Peter Pecha.

Svým vřelým slovem a vtipy obohatil večer i dlouholetý kamarád Tomáše herec Jiří Krampol a pak zazpívaly i nerozlučné kamarádky Yveta Blanarovičová, která se představila songem z muzikálu Kvítek mandragory Já půjdu dál a Heidi Janků se svým nesmrtelným hitem Když se načančám, která překvapila až po strop narvaný bar svým výškovým výlezem po konstrukci, určenou pro diskžokeje. Téměř na závěr koncertu zazpívala i Leona Šenková megahit předčasně zesnulé hvězdy domácího popu Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš a jako bonbón se po pěvecké stránce rozloučil s přítomnými diváky zpěvák Dalibor Janda, který svůj první song zazpíval s dcerou Jiřinou Annou a poté vystoupil sólově.

Posléze dorazil i bývalý tanečník a v současné době herec Vlastimil Harapes a ještě na poslední chvíli stihnul podepsat láhev vína Piccini, kterou už jeho kolegové předtím podepsali a tato láhev se podařila vydražit za 15.000,- Kč. Celkový výtěžek z tohoto večera tím pádem činil 73. 600,- Kč a z toho je ještě za další vydražené předměty na cestě cca 21.000,- Kč a z tržby v klubu navíc do celkového rozpočtu přibude 15 procent z prodeje na baru.

Takže ve finále se celkově narychlo zorganizovaný večer pro všechny přítomného nemocného kamaráda povedl, což druhý den konstatoval na sociálních sítích i samotný pacient Gotlieb, který celý streamovaný koncert sledoval a uronil u toho i nejednu slzu.

Zkrátka, když je potřeba, umějí umělci, která současná vláda tak trochu hodila přes palubu evidentně opět pomoci umí.

Autor: Martin France