V současné době je v CCV zapsáno 13 studentů ve věku 90 plus. Sedm z nich se zúčastnilo oslavy.

Ludmila Bakešová, nar. 1929

Evženie Hraničková, nar. 1929

Zdeňka Šedivá nar. 1929

Libuše Mirčevová, nar. 1927

Soňa Rybičková, nar. 1925

Helena Pechlátová, nar. 1922

Jaroslav Lisý, nar.1921

Jsou doslova prototypem úspěšného stárnutí a při oslavě se podělili se svými spolužáky o návod, jak se dožít tak vysokého věku v tak skvělé mentální a fyzické kondici. Tajemství úspěšného stárnutí spočívá podle oslavenců v aktivním životním stylu, pořád se zajímat o něco nového, nepovídat si s vrstevníky o nemocech a nepočítat, kolik kdo bere léků, ale naopak se stále na něco těšit.

99letý Jaromír Lisý stále cestuje, stejně jako 92letá Libuše Mirčevová. Ta se právě vrátila se studenty CCV z Mexika. 98 letá Helena Pechlátová skládá básně a zpaměti je přednáší. 95letá Soňa Rybičková působí dojmem, že jí není víc než 60.

Většina oslavenců studuje v Centru ve vzdělávacích programech Ing. Steinové 20 let, někteří dokonce více než 30 let a všichni jsou přesvědčení, že vzdělávání výraznou měrou přispívá k jejich úspěšnému stárnutí. CCV nabízí v letním semestru seniorské veřejnosti 12 atraktivních studijních oborů za 400 Kč/obor/ semestr a dalších 30 doprovodných aktivit zdarma (jazyky, cvičení, malování atd.). Zápisy se konají každé úterý a středu na Domovině, letní semestr bude zahájen 4.února 2020.Více na http://www.aktivnistari.eu/

DANIELA STEINOVÁ