Pátek 24. března

Krmení žraloků v Mořském světě
KDY: Každý pátek od 15
KDE: Mořský svět, Výstaviště, Praha 7
ZA KOLIK: 400 Kč

Máte rádi ostré zuby žraloků? Přijďte navštívit Mořský svět během jedinečného komentovaného krmení žraloků, které v rámci České republiky zažijete jen zde. Krmení žraloků probíhá každý pátek od 15 hodin, doporučuje se se dostavit alespoň třicet minut před začátkem.

Deathmetalový večírek ve Futuru
KDY:
Pátek od 18
KDE: Futurum music club, Zborovská 7, Praha 5
ZA KOLIK: Od 590 Kč

Vyznavači extrémní metalové muziky, pozor! Páteční večer musíte všichni do smíchovského Futura! Postupně zahrají 18.20 Entheos, 19.05 Benighted, 20.00 Psycroptic, 21.00 Archspire.

Švandovo divadlo: Kurz negativního myšlení
KDY: Pátek od 19
KDE: Švandovo divadlo na Smíchově, Štefánikova 57, Praha 5
ZA KOLIK: Od 380 Kč

Divadelní adaptace pozoruhodného norského filmu v sobě spojuje prvky psychologického dramatu se sarkasticky černou komedií… aneb Po dobrém občas nezmůžete vůbec nic! Geirr měl před dvěma lety autonehodu a je upoután na invalidní vozík. Jeho žena Ingvild ve snaze zachránit manželství pozve skupinu tělesně postižených, kterou vede až nechutně pozitivní a vyrovnaná psycholožka Tori. Geirr, milovník válečných filmů a Johnnyho Cashe, se však rozhodne k tvrdému protiútoku. A tak během jediné noci dochází nejen k sebedestruktivním hrám včetně ruské rulety, pokusům o sebevraždu či ne zcela dobrovolným skokům z okna, ale především k poznávání sebe sama, skoncování s falešnou upřímností, soucitem a možná ke skutečnému „léčení“ duše.

Vasilův Rubáš v Malostranské Besedě
KDY:
24. března od 20.30
KDE: Malostranská Beseda, Malostanské náměstí 35/21, Praha 1
ZA KOLIK: 250 Kč

close Kapela Vasilův Rubáš vystoupí společně s parťáky z Deliwery a Listopad v Rock Café. info Zdroj: archiv kapely zoom_in Známá kapela Vasilův Rubáš zahraje v pátek 24. března v pražské restauraci Malostranská Beseda na Malé Straně. Toto folk-reggae-punkové duo nabízí chytlavé melodie, nápadité a vtipné texty plné originálních spojení, obrazů či asociací a především neuvěřitelný proud energie. Návštěvníky koncertu zaručeně dostane nejen unikátním mixem skvělé hudby, ale i svým komickým vystoupením a humorem. Kapela inklinuje k široké škále stylů, dokáže tak nadchnout nejen příznivce folku, ale i fanoušky ostřejšího punku. Hravost, střídmá instrumentace a zemitý zpěv, otevřenost, ironie i sarkasmus tvoří dokonalou symbiózu. Velký sólo koncert začíná od 20.30 hodin.

Ottone Pesante a Už jsme doma v Karlíně
KDY: Pátek od 19
KDE: Kasárna Karlín, Prvního pluku 2, Praha 8
ZA KOLIK: Od 350 Kč

Prog/avant/punkoví Už jsme doma se před pár dny vrátili z úspěšného japonského turné a my jsme velmi rádi, že můžeme ohlásit jejich společný pražský koncert s italskými jazz-brass-metalovými Ottone Pesante. Obě kapely milují dechy, obě kapely s hudbou rády experimentují a nebojí se překračovat hranice žánrů, a to bez pozvání. Prostor Kasáren Karlín je ideálním místem pro koncerty netradičních hudebních těles a setkání fanoušků všech generací.

Sobota 25 března

Jazz Dock dětem: Dlouhý, Široký a Bystrozraký
KDY: Sobota od 16
KDE: Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5
ZA KOLIK: Od 150 Kč

Pohádkové putování s princem a třemi kamarády za záchranou princezny milión kilometrů daleko. Hra vznikla na motivy známé pohádky Karla Jaromíra Erbena. V průběhu představení zazní několik veselých, živě zpívaných písní doprovázených harmonikou. Dlouhý, Široký a Bystrozraký je určen dětem od tří let, ale nenudí se na něm ani dospělí. Diváci v něm mohou vidět stylově netradiční loutky a být svědky pohádkových kouzel, která k tomuto příběhu neodmyslitelně patří.

Fidlovačka: Absolvent
KDY:
Sobota od 15
KDE: Divadlo Na Fidlovačce, Křesomyslova 625/4, Praha 4
ZA KOLIK: Od 419 Kč

Stejnojmenný oscarový film z roku 1967, první role, v níž se proslavil Dustin Hoffman. Na motivy původního románu a z námětu filmu vznikla stejnojmenná divadelní hra. Benjamin, mladý absolvent prestižní univerzity, se vrací domů k rodičům, kteří pozvali na oslavu jeho úspěšně zakončeného studia své přátele. Oslava ale neprobíhá tak, jak si rodiče představovali. Jejich syn totiž nehodlá slavit příchod maloměstské idylky, budování výhodné kariéry a na oko ideálního manželství. Touží prožít něco opravdového. A tak oslavu sabotuje. Jeho rebelství zaujme paní Robinsonovou, manželku přítele Benjaminova otce, až natolik, že se rozhodne Benjamina svést a ozvláštnit tak svůj nudný život. Situace se ještě zkomplikuje, když se Benjamin zamiluje do Elaine, dcery paní Robinsonové… Přístupno od 15 let pro sexuální tématiku.

Prohlídka krytu Folimanka
KDY: Sobota 9-15
KDE: Kryt Folimanka, Pod Karlovem, Praha 2
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Přijďte se podívat do jednoho z největších krytů civilní ochrany na území hlavního města Prahy. Kryt je udržovaný, osvětlený a vytápěný. Prohlídka je vhodná i pro děti a seniory. Nekomentované veřejné prohlídky probíhají vždy jednu sobotu v měsíci, od 9 do 15 hodin. Vstup je zdarma. Na případné dotazy ohledně krytu a jeho historie vám rádi odpoví pracovníci městské části, které najdete u hlavního vchodu, nebo dobrovolníci rozmístění přímo v krytu (česky, anglicky a rusky).

Březnový blešák na Heřmaňáku
KDY: Sobota 9-14
KDE: Řezáčovo náměstí, Praha 7
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Přišel čas probudit se ze zimního spánku! "Přivítejte jaro a otevřete s námi novou, již sedmou sezonu blešáků na Heřmaňáku. Přijďte se setkat se svými sousedy, seznámit se s novými lidmi a odnést si to, co vám padne do oka. Máte pocit, že by se váš domov potřeboval naopak nadechnout? Přidejte se mezi prodejce a vezměte s sebou to, co vás už doma dusí, ale jinde by ještě mohlo přinést radost. Registrace spouštíme v pondělí 13. 3. v pravé poledne. Přihlásit se můžete pomocí formuláře, odkaz na něj se v daný čas objeví zde na události i FB stránce Bleší trh Heřmaňák. Těšíme se na vás!" zvou pořadatelé blešáku.

Zahájení 92. sezony Zoo Praha
KDY: Sobota od 11
KDE: Zoo Praha, U Trojského zámku, Praha 7
ZA KOLIK: Dle běžného ceníku zoo

V sobotu zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra poblíž hlavního vchodu. Při této příležitosti budou prezentovány plány zoo na nadcházející období a zástupci Zoo Praha představí vybrané zvířecí osobnosti a zahájí tak novou kampaň Seznamte se! Písničkář Pokáč následně zahraje v živé premiéře svůj nový „zoosong“. Vrcholem dopoledne budou křtiny mláděte luskouna za účasti vzácných hostů. Program bude pokračovat i odpoledne: Ve 13.30 proběhne v galerii Gočárovy domy vernisáž výstavy 60 let chovu goril. Zahájení se ujme její patronka, herečka a zpěvačka Petra Černocká. Kromě toho budou po celý den v areálu Zoo Praha probíhat mimořádná komentovaná setkání a krmení.

Neděle 26. března

Princezna z obrázku
KDY: Neděle od 15
KDE: Vyšehrad, Staré purkrabství, Praha 2
ZA KOLIK: 100 Kč

Princezna se bude vdávat! Ale nevezme si jen tak někoho. Jen toho, kdo hraje na čtyři různé hudební nástroje a zahraje jí na ně její nejmilejší písničku. Vzhůru děti do středověku. Podíváme se těm podivným nástrojům na zoubek! Loutkové divadlo Basta-fidli, hraje Pepino von Dráček.

Zkuste si: Curling zdarma
KDY:
Neděle 14-17
KDE: Curling aréna Roztyly, Komárkova 12, Praha 4
ZA KOLIK: Zdarma

Opět je tady možnost přijít si zdarma vyzkoušet curling "Že to v televizi vypadá jednoduše? Přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, jaký curling doopravdy je. Zaručujeme, že vás nadchne! Na místě vám zdarma zapůjčíme vybavení a k dispozici budou také instruktoři, kteří vám všechno ukážou a vysvětlí. Pro koho je akce vhodná? Pro všechny od 9 let. Co si vzít s sebou? Chuť si zahrát a něco se naučit, teplé oblečení a čistou (nejlépe sálovou) obuv. Registrace není třeba, stačí přijít kdykoliv v průběhu akce," zvou pořadatelé akce.

Vítání jara
KDY: Neděle od 13
KDE: Vodárenská věž Letná, Na Výšinách 1000/1, Praha 7
ZA KOLIK: Vstup zdarma

DDM jako každým rokem pořádá zábavné soutěžní odpoledne s hravými disciplínami a rozličnými stanovišti pro děti.

Vícedenní akce

close V Galerii 1 na vás čeká Krásná neznámá. info Zdroj: VS zoom_in V Galerii 1 na vás čeká Krásná neznámá. Výstava - Vladimír Suchánek: Krásná neznámá
KDY: Do 25. března (úterý až pátek 10-12 a 13–18, sobota 10–14)
KDE: Galerie 1, Štěpánská 47, Praha 1
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Vladimír Suchánek (12. 2. 1933 – 25. 1. 2021) byl jedním z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců druhé poloviny 20. a počátku 21. století, který svými barevnými litografiemi dosáhl uznání po celém světě. Výjimečný člověk mnoha talentů a schopností, akademický malíř, grafik a ilustrátor se do povědomí nejširšího publika dostal také jako tvůrce poštovních známek, či mistr grafického exlibris. Výstava nazvaná Vladimír Suchánek - Krásná neznámá, stejně jako nedávno uvedený dokumentární film, prezentuje stěžejní část jeho tvorby. Barevné litografie z let 1983 až 2019 přenášejí diváka do světa fantazie a iluze, světa ovládaného zvláštní nostalgií, ve kterém si umělec pohrává s metaforou a symbolem. Typickým námětem jeho obrazů je ženská figura, chápaná jako symbol bytosti zranitelné a křehké, současně však i silné a plné emocí. Tyto elegantní a tajuplné postavy se zpravidla pohybují kdesi na hraně snu a skutečnosti. Pocit vytržení z prostoru a času podtrhují záměrně použité atributy - masky, vějíře, škrabošky nebo ulity, stáčející se do nekonečných fantastických spirál.

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Lenka Hatašová: Foto výstava portrétů
KDY: 
Do konce března, denně
KDE: KC Zahrada, Malenická 1784, Praha 4
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Fotografka Lenka Hatašová představí autorskou výstavu fotografických portrétů známých osobností nazvanou V jiném světle. Na padesáti snímcích, které vznikly mimo jiné i v Paříži či Malé Fatře můžete tak najít například Simonu Stašovou, Petra Koláře, Kateřinu Neumannovou, Karla Gotta, Lucii Bílou, Jana Saudka, Zlatu Adamovskou či Báru Basikovou.

Matějská pouť
KDY: Do 10. dubna, denně kromě pondělí (úterý až pátek 13-21, víkendy a svátky 10-22)
KDE: Výstaviště, Praha 7
ZA KOLIK: Úterý až pátek zdarma, víkendy a svátky 30 Kč

Legendární Matějská pouť zahajuje novou sezonu. Vyzkoušejte si desítky domácích i zahraničních atrakcí. Mezi nejznámější patří obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, centrifuga, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy. Samozřejmě nechybí stánky s rychlým občerstvením, ani obvyklým suvenýrem z Matějské pouti – perníková srdce.

Fotovýstava: Jak krmit ptáky?
KDY: Do 26. března, denně 9-16
KDE: Botanická  zahrada (Ornamentální zahrada), Trojská 800, Praha 7
ZA KOLIK: Od 75 Kč, dospělí 150 Kč

Krmit či nekrmit? To je, oč tu běží. "Na tuto problematiku existuje celá řada názorů. My se zde v naší zahradě vždy kloníme k názoru, že je dobré a někdy i nutné ptáky vhodným způsobem přikrmovat," říkají lidé ze zahrady. Nyní máme možnost opřít se o postoje jednoho z předních evropských ornitologů – prof. Dr. Petera Bertholda, dlouholetého výzkumného pracovníka německé ornitologické stanice Vogelwarte Radolfzell, autora řady vědeckých prací o migraci ptáků a jejich ekologii: „Na základě mnoha vědeckých studií bylo dokázáno, že přikrmování především našich zpěvných ptáků je nutnější než kdykoli předtím a že může – pokud se provádí správně – podstatně napomoci k udržení nebo opětovnému vzestupu početního stavu našeho ptačího světa a tím značně přispět k ochraně ptáků.“ Panelová fotografická výstava ptáků a ptačích krmítek je plná užitečných informací!

Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel
KDY: Od 21. ledna do 11. června 9-18
KDE: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi, Praha 9
ZA KOLIK: 75-120 Kč

Imaginárium představuje fantastický a tajuplný svět kočovných divadelníků a svérázných výtvarníků. Vtahuje nás do říše tvůrčí fantazie a radostně a bezelstně oslavuje lidskou tvořivost a řemeslo. Připomíná nám krásu a poctivost umění vytvořeného vlastníma rukama a srdcem. „Skutečný smysl instalace Imaginárium je zprostředkovat dětem i dospělým co nejvíce radosti z dotýkání, objevování, pohybu a hry," říká Matěj Forman. Výstava citlivě reaguje na prostředí Chvalského zámku a přináší nová zákoutí, vynálezy, hračky, objekty a interaktivní instalace. Vzniká živelně a organicky intenzivní spoluprací pestré skupiny výtvarníků a přátel Matěje Formana, ve které je každý z umělců silným individuem s vlastním výtvarným rukopisem, avšak zároveň je součástí celku. Každý za sebe a ze sebe, všichni společně za jeden svět, za svět tvůrčí a nespoutané představivosti, výtvarného umu, radosti a hravosti. "Imaginárium putuje po světě již 10 let a má za sebou řadu úspěšných prezentací české loutkové tvorby nejen u nás, ale také v zahraničí, např. v Itálii, Německu, Dánsku nebo Francii. Vážíme si toho, že se nyní usídlí na Chvalském zámku a srdečně Vás zveme k jeho návštěvě," zvou lidé ze zámku.

Svět medúz
KDY: Denně 9.00
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.