„Botanická zahrada je s přicházejícím jarem plná kvetoucích rostlin a jsem rád, že o tu nádheru zájemci zcela nepřijdou. Návštěvníci nyní mohou opět obdivovat vzácné skvosty našich sbírek, samozřejmě za podmínek dodržování veškerých nařízení souvisejících s prevencí šíření nemoci COVID-19,“ uvedl na webu Bohumil Černý, ředitel botanické zahrady.

Roušky nutností, stejně jako rozestupy

Z novinky se radoval prostřednictvím magistrátní tiskové zprávy rovněž primátorův náměstek pro životní prostředí a bezpečnost Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu/STAN): „Návštěvníci samozřejmě budou muset mít ochranné roušky a dodržovat patřičné rozestupy.“

Vedení pražské botanické zahrady upozorňuje, že budou otevřeny všechny tři vstupní brány (z ulice K Pazderkám, Nádvorní a u zastávky MHD Kovárna).

„Samoobslužné vstupy budou až do odvolání mimo provoz,“ upozornila mluvčí Klára Hrdá. Podle magistrátu má být u vchodu do trojského areálu k dispozici rovněž ochranná dezinfekce.

Oficiální facebookový profil Botanické zahrady Praha dodává, že kromě zakrytých dýchacích cest byť je touha přivonět si ke květinám sebevětší a povinných rozestupů, musí lidé při návštěvě venkovních expozic chodit po dvojicích a nevytvářet skupiny, pokud nejsou z jedné rodiny nebo nežijí ve společné domácnosti.

„Prodejní stánky a občerstvení včetně bistra Botanická na talíři a Vinotéky sv. Klára nebudou do odvolání v provozu,“ doplnila mluvčí Hrdá. Ve facebookové diskuzi ještě napsala, že se vedení zahrady nechystá roční permanentky prodlužovat o měsíc, kdy bylo kvůli boji s koronavirovou nákazou v areálu zcela zavřeno. Botanická zahrada prosí své příznivce o trpělivost a podporu.