Den otevřených dveří hangáru Točná
KDY: Sobota 13-18
KDE: Letiště Točná, Praha 12
ZA KOLIK: Vstupné zdarma

"K vidění budou naše letadla v hangáru a v případě hezkého počasí, uvidíte některé z nich i ve vzduchu! Pro více aktuálních informací sledujte náš facebookový profil a webové stránky www.tocna.cz. Prosíme návštěvníky, aby omezili příjezd auty, případně neparkovali na příjezdových komunikacích k letišti, případně parkovat na krajnicích dle koordinace městské policie Prahy 12. Tyto komunikace jsou jediným příštupem pro IZS. Děkujeme," vzkazují pořadatelé akce.

Přátelské setkání Papouščí fauny
KDY: Sobota 10-17
KDE: Park Stromovka, Praha 7

"Ahoj kamarádiDovolujeme si Vás pozvat na 4.tý ročník našeho společného srazu.Tento rok bude jedinečný v tom, že jsme po třech letech opustili Pirátí zátoku a přesunuli jsme se do krásného prostředí Stromovky. Budeme moc rádi, když všichni přijdete. S miláčkama i bez nich, sejdeme se a pokecáme v tom nejhojněším počtu.Ostatní návštěvníci,kteří budou bez papouška, nebo nejsou majitelé opeřeného miláčka,nezoufejte, když budete koukat kolem sebe, tak nás a naše svěřence určitě uvidíte a nemusíte se bát přijít se podívat i blíž," zvou vás pořadatelé akce.

Manifesto Anděl: Americký týden
KDY:
Sobota a neděle 11-22
KDE: Manifesto Anděl, Ostrovského 34, Praha 5

Zažijte týden plný chutí, hudby a autentické atmosféry, která vám přiblíží americkou kulturu jako nikdy předtím. Těšit se můžete na dobroty z restaurace Dirty Dog Southern Smokehouse! S jejich bohatými zkušenostmi a vášní pro americkou kuchyni, vám připraví autentické lahůdky, které vás dostanou na kolena. Od jejich vynikajících burgerů po šťavnatá žebra a kuřecí křídla, Dirty Dog představuje prvotřídní americkou kuchyni.

Výstava 100 let Českého rozhlasu
KDY: Do 31. prosince, úterý až neděle 9-18
KDE: Národní technické muzeum, Kostelní 1320/42, Praha 7
ZA KOLIK: Děti 60 Kč, snížené 150 Kč, dospělí 280 Kč, rodinné 560 Kč

Ke stému výročí pravidelného rozhlasového vysílání u nás pořádá Český rozhlas spolu s Národním technickým muzeem výstavu „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“. Od slavnostního otevření 17. května 2023 až do konce roku mohou návštěvníci díky různorodým formám poslechu doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století. Výstava ale kromě historie představí i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce.

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Svět medúz
KDY: Denně 9.00
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.

Tip na výlet: Zpestřete si festival v zóně Rohlíček
KDY: Sobota
KDE: Karlovarský filmový festival, Karlovy Vary

Rohlik.cz se opět stal hlavním partnerem Karlovarského filmového festivalu (KVIFF). Pro návštěvníky festivalu si připravil pestrou nabídku občerstvení v Rohlík Parku a Rohlík Bistru, hudební program s živými koncerty a DJs nebo třeba speciální festivalové Rohlík Pointy.  Po úspěšném prvním ročníku chce Rohlík letos navázat vylepšenými prostory, širší nabídkou a bohatým programem. Hlavním centrem dění se opět stanou Smetanovy sady, kde si návštěvníci budou moci v rozšířeném Rohlík Parku vybrat občerstvení či drink ze speciálního festivalového menu z farmářských surovin, odpočinout si a popít výběrovou kávu nebo si s přáteli sednout na piknik pod širým nebem s košíkem jídla od Rohlíku. Druhým výdejním místem se stane Rohlík Bistro, které bude v KVIFF.TV parku nabízet poctivé rychlovky do ruky a letní drinky na cestu.