Krmení žraloků v Mořském světě
KDY: Každý pátek od 15
KDE: Mořský svět, Výstaviště, Praha 7
ZA KOLIK: 400 Kč

Máte rádi ostré zuby žraloků? Přijďte navštívit Mořský svět během jedinečného komentovaného krmení žraloků, které v rámci České republiky zažijete jen zde. Krmení žraloků probíhá každý pátek od 15 hodin, doporučuje se se dostavit alespoň třicet minut před začátkem.

Sofian Medjmedj v Ledárnách
KDY:
Pátek od 19.45 (areál otevřen od 17.30)
KDE:
Ledárny Braník, Ledařská 8, Praha 4
ZA KOLIK:
Od 490 Kč

Mladý a víc než nadějný popový zpěvák s přesahem do R&B – to je Sofian Medjmedj, který prorazil, když mu bylo pouhých 17 let. Dnes je mu o pár víc, má na kontě slušnou dávku vlastní tvorby a oslovuje napříč generacemi. Nechejte se pod širým nebem také oslovit!

Festival Bambule
KDY: Sobota od 10
KDE: Žluté lázně, Podolské nábřeží, Praha 4
ZA KOLIK: Od 399 Kč

Hračkářství Bambule pořádá rodinný festival, který stejně jako jeho prodejny nabídne maximum kvalitní zábavy pro malé i větší. Těšit se můžete na bohatý hudební, sportovní a doprovodný program určený pro rodiny s dětmi. V rámci hudebního programu se na hlavní stage v průběhu celého dne vystřídají populární dětské hudební skupiny, jejichž show si užijí nejen děti, ale i rodiče. Přijďte si užít festivalový den s celou rodinou!

Mystic Sk8 Cup
KDY:
Pátek až neděle
KDE: Mystic Skatepark, Štvanice, Praha 1
ZA KOLIK: 990–1400 Kč

Pražský ostrov Štvanice se stane opět dějištěm jednoho z největších skateboardových závodů v Evropě. O víkednu proběhne 28. ročník Mystic Sk8 Cupu, kam zavítá více jak 150 předních skateboardistů a skateboardistek z celého světa. Chybět nebudou ani koncerty zahraničních a domácích kapel.

Nakalenej fest číslo 7
KDY: Sobota od 18
KDE: Klub Modrá Vopice, roh ulic Spojovací a K Žižkovu, Praha 9
ZA KOLIK: 200 Kč

Tradiční přehlídka nejrůznějších zákoutí muziky, Nakalenej fest, čeká v sobotu už sedmé pokračování! Letošní ročník nese podtitul Kovadlina bohů a těšit se můžete na plno zajímavých kapel! Kdo vám letos bude přikládat pod kotel? Pořádají ALGAES jsou projektem ve složení violoncello a bicí, který se pohybuje na hranici různých metalový stylů, od metalu, hardcoru, doomu až po death. Přidává do svého repertoáru i nové disharmonické prvky a odkrývá tak skrytý potenciál podladěného violoncella. Crossoveroví SICKBOY spojují žánry jako metalcore, groove metal a melodeath. Inspirují je kapely jako As I Lay Dying, Amon Amarth, Lamb of God nebo třeba Sepultura. Jak se dělá v Praze hardcore vám ukáže parta NIČIT PÁLIT, do numetalových vod vás zase zavede banda BREED. KRUTON je kapela s melodickými prvky spojené s thrash metalem založena v lednu 2010 v Praze kytaristou a zpěvákem Martexem a bubeníkem DeeDeem. Tenhle večer bude stát opravdu za to!

Výstava masožravých rostlin
KDY:
Po celý víkend 9-18
KDE: Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK, Na Slupi 16, Praha 2

Botanická zahrada a společnost pěstitelů masožravých rostlin Darwiniana pořádá výstavu masožravek. Čeká vás prodej masožravých rostlin, orchidejí, pomůcek pro pěstování, odborné literatury a poradenství.

Výstava 100 let Českého rozhlasu
KDY: Do 31. prosince, úterý až neděle 9-18
KDE: Národní technické muzeum, Kostelní 1320/42, Praha 7
ZA KOLIK: Děti 60 Kč, snížené 150 Kč, dospělí 280 Kč, rodinné 560 Kč

Ke stému výročí pravidelného rozhlasového vysílání u nás pořádá Český rozhlas spolu s Národním technickým muzeem výstavu „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“. Od slavnostního otevření 17. května 2023 až do konce roku mohou návštěvníci díky různorodým formám poslechu doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století. Výstava ale kromě historie představí i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce.

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Svět medúz
KDY: Denně 9.00
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.