Automobilová honička se v metropoli odehrála za plného odpoledního provozu. Pirát silnic absolutně nedbal na možnost, že svou zběsilou jízdou může ohrozit životy jiných řidičů. Policistům se snažil ujíždětrychlostí až stošedesát kilometrů za hodinu.

Horké a také značně nebezpečné chvilky připravil ostatním řidičům, když se při své snaze setřást pronásledující policisty dostali do protisměru. Muži zákona informovali o pohybu odcizeného „bavoráka“ ostatní autohlídky v okolí. Strategie byla prostá – zamezit pirátovi v další šílené jízdě.

Nebezpečné manévry

Podezřelý muž ale využil hustého provozuv nečekaný okamžik odcizený vůz ve velké rychlosti vtěsnal mezi dva kamiony.Ty na okamžik policistům ztížily manévrovací prostor. Pirátovi silnic se tak podařilo odbočit z hlavní komunikace na sjezd do spořilovského sídliště, kde odcizený vůz rychle opustil.

Jehonepolapitelnost však neměla dlouhého trvání, policisté podezřelého muže zadrželi za několik dní v jiném kradeném osobním voze. Lustrace zadrženého piráta silnic záhy prokázala, že ve slalomu s paragrafy o obecném ohrožení a nedovoleném užívání cizí věci opět na celé čáře prohrál.

Muž byl v minulosti pro stejné trestné činy již několikrát trestán.