Nedělní drama odstartovali dva muži, kteří na Ovocném trhu v Praze 1 ukradli kabelku nepozorné ženě. Toho si všimli dva policisté z takzvaného týmu Kapsa, kteří v centru hlídkují. „Zloději se dali na útěk ulicí Nekázanka a pak do Jindřišské ulice. Během pronásledování byl jeden z podezřelých zadrženislupem. Jeho komplic měl v Jindřišské ulici zaparkovaný peugeot,“ řekla Deníku policejní mluvčí Iva Knollová.

Prchající zloděj do vozidla vzápětí nasedl a najížděl na pronásledovatele. „Policista musel použít zbraň. Střela odražená od kapoty vozidla však zasáhla náhodného kolemjdoucího do holeně. Způsobila mu jen lehké zranění. Postřelený byl ošetřen záchrannou službou. Nemáme informace, že by byl hospitalizován,“ doplnila policejní mluvčí Knollová.

Jedenz policistů pak zastavil projíždějící hlídku městských strážníků, kterou požádal o spolupráci. Ta se okamžitě zapojila do pronásledování. Policisté po podezřelém i vozidle intenzivně pátrají. Do uzávěrky tohoto vydání se jim nepodařilo nebezpečného pachatele zadržet.