Požár bytu v panelovém domě v Daškově ulici v Praze 12 si vyžádal sedm zraněných osob a třicet evakuovaných lidí. To je výčet dnešního brzkého ranního požáru, kdy zmíněný počet evakuovaných osob místo klidného spánku musel zvolit pobyt v autobusu MHD. Ten byl pro ně zajištěn jako dočasné útočiště.

„Sedm zraněných osob jsme postupně rozvezli do Krčské Thomayerovy nemocnice a VFN. Jednalo se převážně o otravu z kouřových zplodin, avšak nikoliv vážnějšího charakteru. Jedna osoba ze sedmi byla ošetřena na chirurgii Krčské nemocnice kvůli odřeninám," řekla deníku tisková mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

CO požár způsobilo je zatím předmětem šetření. „Pravděpodobně se jednalo o nepozornost při manipulaci s ohněm nájemníka třípokojového bytu,“ informovala náš list tiskový mluvčí HZS Vít Pernica.

Kromě evakuovaných osob záchranáři ještě vynesli a vyvedli v průběhu zásahu pět psů, tři kočky a jednoho králíka. O domácí miláčky se zřejmě postrají obyvatelé panelového domu ve zmíněné ulici. Požár se odehrál v 10. patře a hasiči tak museli použít techniku pro výškové zabezpečení mimořádné situace.