Pitva muže z Rakovnicka, který v sobotu v noci pronikl do zámku v Lánech, sice prokázala úmrtí na selhání srdce, ale jaké drogy vetřelec požil, policie zatím neví.

„Toxikologický rozbor krve zemřelého bude vyhotoven nejdříve za deset dní. Vzhledem k chování muže lze pouze předpokládat, že pod vlivem omamných látek mohl v dané chvíli být. Informace některých médií, že pitva prokazatelně prokázala přítomnost drog v krvi zemřelého, je pouhá a ničím nepodložená spekulace,“ informoval Deník mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Jakou změnu v chování může například vyvolat pervitin v těle narkomana?

„To je individuální záležitost, do jaké míry je psychika narkomana vyčerpaná. Podle chování muže z Lán lze s vysokou pravděpodobností usuzovat, že jeho psychiku narušovala kombinace několika druhů omamných látek. Halucinace nebo přímo vidina přízraků přitom u něho vůbec nemusela nastat. Kombinace drog spíše vyvolává panickou úzkost nebo pocity strachu. Co ale v tu chvíli skutečně prožíval lánský nezvaný návštěvník, to už se bohužel nikdy nedozvíme“,řekl Deníku doktor Ivan Douda z pražské poradny Drop In.