Rozsudek vyneslve čtvrtek 21.2.pražský městský soud. Informoval otom server idnes.cz.

Obžaloba Rokošovou vinila zvraždy. Žena to podle obhajoby od počátku odmítá, protože údajně byla vdobě činu nepříčetná. Rozsudek je zatím nepravomocný, obhajoba se okamžitě odvolala.

Rozdílné verze

Co se vlastně stalo? Žena prý probděla kvůli pláči dítěte celou noc. Vyčerpaná matka, jak tvrdí obžaloba, pak nervově neunesla únavu, přistoupila kpostýlce súmyslem svou dceru usmrtit. Látkovou plenou dítěti přikryla obličej a několik minut ji držela přiloženou na nosu a ústech novorozeněte.

Obhajoba zase tvrdí, že Rokošová nechtěla dítě usmrtit, avšak pouze umlčet. Údajně trpěla poporodní depresí, byla nepříčetná a navíc ztratila paměť. „Všechno je jinak, neměla jsem úmysl své dítě zabít. Chtěla jsem jen dítě uspat,“ tvrdila uvšech soudních přelíčeních Rokošová.

Rozsudek na spodní hranici

Žena se po činu zhroutila a vpéči psychiatrů strávila několik týdnů. Ve čtyřech znaleckých posudcích se znalci se shodli na tom, že rozpoznávací a ovládací schopnosti Rokošové byly snížené. Soudy proto ženě vyměřily trest pod spodní hranicí trestní sazby.

Pražský městský soud jí vbřeznu roku 2003vyměřil sedmiletý trest, Vrchní soud vPraze ale případ vrátil knovému projednání. Napodruhé ji městský soud poslal do vězení na deset let, odvolací senát ale trest odva roky snížil. Vlednu roku 2005verdikt potvrdil Nejvyšší soud. Od té doby se kauzou zabýval Ústavní soud, který případ loni včervenci vrátil kměstskému soudu, který ve věci ve čtvrtekrozhodl.