A to pouze proto, že nechtěl dát třem dospělým útočníkům, kteří ho obestoupili, své peníze. V této oblasti velké Prahy 5 přitom nejde o jediný případ posledních dnů. Jenom do úterý tu podobně dopadly další tři děti.

Konečný „účet“ sobotního přepadení byl pro mladíka hodně bolestivý: zlomená levá ruka a rozsáhlé pohmožděniny po celém těle. Na hlavě, břichu, zádech, rukou i nohou.

K vyléčení těchto zranění budou podle lékařů třeba minimálně čtyři týdny. Trio lupičů mu to všechno způsobilo pro pouhých osm stovek.

Ostanici dál

Den nato, v neděli, ve vestibulu sousední stanice podzemní dráhy Hůrka neznámý muž oslovil desetiletého kluka stojícího před prodejním automatem.

Když si školák vytahoval z kapsy kalhot peněženku, požádal jej muž o půjčku. Chlapec odmítl a dospělý jej napadl. Několik ran pěstí do břicha a hlavy stačilo.

Ještě než se školák zhroutil k zemi, dostal ránu loktem do zad. V té chvíli chlapec uvolnil sevření ruky, v níž držel dvacetikorunu, útočník se mince zmocnil a utekl.

Popis pachatele

Menší štíhlá postava cca 165 cm
Snědá pleť, asi romské národnosti
Křivé horní zuby
Zanedbané oblečení – světlá bunda, tmavé kalhoty, pletená čepice
Informace o podezřelém násilníkovi přijmou policisté na čísle 974 855 535.

Už o dva dny později, 20. listopadu, zaměstnalo kriminalisty další loupežné přepadení, tentokrát v ulici Mezi školami. Obětí pachatelů se stali dva dvanáctiletí chlapci. Útočník doběhl školáky před gymnáziem a vyhrožoval jim smrtí, pokud mu nevydají mobilní telefony. Chlapci agresorovi proto raději vyhověli. Lupič z místa činu poté rovněž uprchl.

Policisté po násilníkovi nebo násilnících intenzivně pátrají. Oba posledně zmíněné případy mají pravděpodobně shodného pachatele. „Tím je nejspíš mladistvý uprchlík z diagnostického ústavu, který se tak snaží získat prostředky na obživu. Je to velmi zanedbaný hoch romské národnosti. Nápadné jsou jeho velmi křivé horní zuby a šířící se zápach z nedostatku hygieny,“ popsal podezřelého z loupeží vedoucí detektivů na Smíchově Otta Kopáč.