Počkal si na hosta na schodech

Co tomuto případu vůbec předcházelo? Dva cizinci, Kanaďan a Slovák, si chtěli zpříjemnit večer v kabaretu Prague u dobré sklenky a tamních tanečnic. „V podniku potkali jiné své kamarády z Mexika. Údajně se všichni znali a jeden z Mexičanů si chtěl tanečnici vyfotografovat svým mobilním telefonem. Ochranka podniku cizince upozornila, že fotit v kabaretu účinkující osoby se nesmí a snímek musí okamžitě smazat,“ řekl Deníku úvodem kriminalista Michal Drechsler z prvního pražského obvodu, který se případem intenzivně zabývá. Už tato informace se zřejmě stala pro čtveřici přátel nepochopitelná, a založila tím na malér. Pravděpodobná nevrlost cizojazyčných hostů nad omezenou možností odvézt si z české metropole exkluzivní památeční fotografii české krásky tančící u tyče pak vyústila v konflikt, jehož důsledku by se nadál asi málokdo. „Kanaďan při odchodu z kabaretu měl údajně pronést několik hanlivých poznámek na adresu tanečnice a pak do ní strčit. Dotyčná si pak postěžovala ochrance podniku a tak se napjaté chvilky změnily přímo ve výbušnou situaci,“ řekl našemu listu kriminalista Jiří Brych, který má případ rovněž na starosti. Údálosti pak dostaly rychlý spád, protože Filip Hrabík, jeden z členů ochranky kabaretu, měl podle policejních zdrojů Kanaďana brutálně napadnout. Stalo se tak na schodech nočního podniku, kdy jmenovaný muž udeřil cizince takovou silou do hlavy, že ten ihned upadl do bezvědomí.

„Přivolaný lékař zraněného cizince okamžitě nechal transportovat do nemocnice s podezřením na vážné poranění hlavy. To se také vzápětí potvrdilo, muž se z bezvědomí probral až po několika dnech,“ shodně doplnili oba známí kriminalisté.

Závěr? Útočník, v minulosti již trestaný muž, se po konfliktu rychle vytratil zatím neznámo kam. Kriminalisté tak veřejnost žádají o spolupráci a informace o hledaném muži lze podat na linku 158.