Ne však tak úplné – kriminalisté pátrající po pohřešované sedmatřicetileté Marcele Sekáčové kauzu uzavřeli jako vraždu a před soud poslali lékaře Vladimíra Mikuše. Toho teď obžaloba viní z toho, že ženu 27. února loňského roku úmyslně usmrtil – nezjištěným způsobem a na neznámém místě.

Její tělo se policistům dodnes nepodařilo nalézt. Proč právě Mikuš? Sekáčová s ním pracovala v jedné firmě a podle jeho dřívějšího vyjádření byli „sexuální kamarádi,“ intimně se prý začali stýkat už před její svatbou. Osudného dne měli schůzku v Plzni, kde měla podle Mikuše žena podstoupit sonografické vyšetření. O cestě do Plzně věděl i manžel zmizelé. Tomu bylo divné, že se jeho žena večer nevrátila domů, když mu ještě ráno kladla na srdce, aby nezapomněl, že jdou večer do divadla.

Odpoledne, když se jí nemohl dovolat, mu dokonce z jejího telefonu přišla podivná esemeska. „Končila Pa M. Bylo mi to divné, ona takhle nikdy nepsala,“ vysvětloval. Následující den se Mikuš účastnil jakéhosi školení. Podle kolegů se choval vcelku normálně, pouze prý 1. března posílal více textových zpráv než obvykle a často odbíhal. Jednoho ze svědků také údajně zaskočilo, že vpodvečer nečekaně ohlásil, že jde navštívit kamaráda, ačkoliv původně zamýšlel zůstat.

Když se večer nevracel, přestože měl na pokoji své osobní věci, zkoušeli mu kolegové volat, leč marně. Soud má k dispozici i další důkazy. Mikuše se Sekáčovou například zaznamenala kamera v plzeňském nákupním centru. Auto pohřešované se našlo v Plzni. A aby toho nebylo málo, lékařovo auto našli svědci v bývalém lomu v Mostech u Jablůnkova úplně shořelé. Mikuš mezitím pobýval v Německu, kde ho také policie zadržela.

Obžalovaný v pondělíu soudu odmítl vypovídat a nepřítomně se usmíval. Snad má proč, proti němu totiž svědčí pouze nepřímé důkazy. Není tělo, neví se proč, jak a kde nebožačka zmizela. Pokud se prokáže, že odešla ze světa násilnou smrtí, a že za ni může Mikuš, hrozí mu až patnáctileté vězení.

(Jiřina Závodská)