Zhrzený a podvedený manžel si své cizoložnické účty přišel se svým sokem vyřídit s mačetou v ruce. Po vzrušené debatě obou mužů musel jeden z nich vyhledat lékařské ošetření. Podvedený manžel to ale nebyl.

Chtěl i sto tisíc

Ranní budíček do nového dne si poškozený muž jistě představoval jinak. Když mu do bytu násilně vnikl ozbrojený a rozzuřený chlapík, muž měl okamžitou jistotu, že to jen zlý noční sen nebude.

„Překvapený nájemník se samozřejmě násilníka dotazoval, co tohle všechno má znamenat. Ten mu vytýkal nevěru s jeho ženou a začal muže ohrožovat sečnou zbraní,“ informoval náš list Martin Beránek, šéf zasahujících kriminalistů z „osmičky“.

Olej do ohně přilila další náhoda – kdosi další klepal na dveře bytu a vyděšený nájemník chtěl příchozímu otevřít. To ale neměl dělat, protože zhrzený manžel ihned zaútočil. „Sekl muže do předloktí levé ruky a požadoval po něm stotisícovou pokutu za nos strávenou s jeho ženou,“ pokračoval ve výčtu situací Martin Beránek. Nově příchozí mezitím vešel do bytu a spatřil rozehrané drama, do kterého nechtěně vstoupil. Nicméně se snažil násilníkovi zabránit v dalších výpadech.

„To využil poškozený muž, který se rovněž snažil násilníka zbavit mačety. Při potyčce ale nájemníkovi způsobil řezné zranění pravého stehna. Přesto se poškozenému podařilo z pranice vymanit a bosý z bytu utekl,“ doplnil kriminalista Martin Beránek.

Útočník zanechal vizitku

Zraněný muž byl ošetřen ve fakultní nemocnici Bulovka. Řezné rány naštěstí nevyžadovaly jeho hospitalizaci. Jak zraněný muž posléze zhodnotí své další angažmá v milostném trojúhelníku už policisté pochopitelně neřešili. Měli důležitější práci, a to najít podezřelého útočníka. Štěstí se na ně usmálo – násilník po sobě zanechal ideální vizitku. Při potyčce mu totiž z kapsy vypadla peněženka i osobními doklady.

Byla otázka času, kdy muži zákona tentokrát zaklepou u dveří jeho bytu. Podezřelý muž byl sice zadržen jinde, což nemění nic na skutečnosti, že za násilný útok mu hrozí až dva roky nepodmíněně. Vyšetřování na svobodě se tak může změnit v pobyt ve vězení.