„Oba muži, když zjistili, že v herně nejsou žádní jiní hosté, zašli na chvilku do její zadní části. Jeden z násilníků pak barmanku ohrožoval dlouhým loveckým nožem. Druhý muž za barovým pultem odcizil z příručního trezorku zhruba 60 tisíc korun,“ řekl Deníku policejní komisař Miroslav Hyhlík.

Po loupeži odjeli taxíkem

Bylo na první dojem zřejmé, že lupiči s ukrajinským přízvukem zřejmě nejsou v podobných situacích žádní nováčci. Po loupeži chladnokrevně a beze spěchu hernu opustili a nastoupili do taxíku. „Nebyla to domluvená akce s jinými osobami. Stanoviště vozidel taxislužby je totiž nedaleko, tudíž to byla klasická objednávka na odvoz,“ vysvětloval kriminalista Miroslav Hyhlík. Policisté z Bartolomějské ulice zjistili, že duo ukrajinských násilníků dojelo k čerpací stanici Agip na Smíchově. Tam se však jejich stopa ztratila.

„Muži byli ve věku třicet až pětatřiceti let, a v baru je zachytila bezpečnostní kamera. V současné době po nich nadále intenzívně pátráme. Jejich podobu známe z celkem kvalitních záběrů bezpečnostní kamery,“ doplnil policejní komisař Miroslav Hyhlík. Což by se mohlo stát násilníkům osudným, protože počty ozbrojených loupeží se sice množí, úspěšnost policistů však taky nijak podstatně nezaostává.

Například před dvěma týdny se kriminalistům z prvního pražského obvodu sám přihlásil lupič, který měl na svědomí rovněž ozbrojený útok na obsluhu prodejny s erotickým zbožím. Jakmile muž zjistil, že jeho tvář je medializována, uznal, že skrývat se nemá žádnou cenu. „Že by se cizojazyční lupiči sami přihlásili, tomu moc nevěříme. Spíš musíme věřit našim schopnostem, jak je co nejdříve dopadnout,“ uzavřel svůj výklad známý kriminalista z proslulého policejního týmu v Bartolomějské ulici. Provozovatel herny se k ozbrojené loupeži odmítl do uzavření případu jakkoliv vyjadřovat.