Na jejich dopadení se podílel i náš kolega z Deníku Ondřej Vaněk. „Ráno v půl třetí jsem šel na záchod a oknem jsem slyšel řinčení skla na ulici. Běžel jsem pro Ondru, který u mě byl na návštěvě, a vyběhli jsme ven,“ vypráví kameraman TV Nova Martin Douša.

Ohrožoval nás lahví whisky

„Když jsme vyběhli na ulici, vylézal z okna pizzerie v domě kde bydlím, jeden ze zlodějů, druhý čekal hned vedle v zaparkovaném autě,“ popsal situaci Douša. „Tak jsme na něj s kolegou skočili, ale začal se po nás ohánět ukradenou lahví whisky. Kolega mu ji vyrazil, já mu zkroutil ruce za záda a položil ho na auto. V tu chvíli už vyběhl starší z lupičů a chtěl z kufru auta vytáhnout železné páčidlo. Já dál držel prvního a Ondřej zpacifikoval jeho komplice a nacpal ho zpátky do auta,“ pokračoval Douša. Mezitím oba novináři zavolali policii, ale to ještě nebyl všemu konec.

Do akce se vložila cizí žena. „Ani nevíme, odkud přiběhla, rozhodně v autě nebyla,“ popsal další vývoj situace Ondřej Vaněk. „Vykřikovala: „Nechte mého manžela!“ a začala se sápat na Martina, aby mladšímu ze zlodějů pomohla. To mu dodalo sílu a najednou se Martin i s ním ocitli na zemi. A ona na něj pořád ze zadu dorážela. Běžel jsem mu kolem auta na pomoc, ale to už zase z auta vyběhl ten starší chlapík a chtěl vzít z okna pizzerie sekeru, no byla to docela mela,“ pokračuje ve vyprávění Vaněk. Přesto se jim podařilo udržet zloděje až do příjezdu policie.

Na místo přijela tři policejní auta. „Hned si je naložili do auta a udělali první ohledání,“ říká Martin Douša. „Pak jsme čekali na vyšetřovatele, ten zajistil stopy a prohlédl pizzerii. Moc škody tam zloděj udělat nestihl, asi jsme ho vyrušili, bylo jen vidět, že rozházel papíry kolem kasy, jak hledal peníze,“ popisuje Douša počínání policistů.

Šlo o známé firmy

Vyšetřovatelé pak prohledali vozidlo povedeného trojlístku. „Vedle keramiky, která podle policistů patrně pocházela z jiné vloupačky, byli v autě i páčidla všech možných velikostí,“ komentuje prohlídku Ondřej Vaněk. „Byla tam páčidla i půl druhého metru dlouhá, některé tyče musely být i pěkně těžké.“ Že s touto živností mají zkušenosti, potvrdili i policisté, kteří uvedli, že všichni zadržení mají popsaný trestní rejstřík a oba muži se honosí titulem „bytař“. Všichni tři podezřelí pachateléjsou v cele předběžného zadrýení a čekají na rozhodbutí soudu, zda na ně bude uvalena vazba nebo budou stíháni na svobodě,“ řekla Deníku policiejní mluvčí Eva Brožová.