Zadržení muži donutili nic netušící oběti vydat jim své cennosti v ulici Na Korábě aNa Žertvách. V první výše jmenované ulici se nachází základní škola, před kterou si dvojice podezřelých mladíků vytipovala patnáctiletého chlapce. „Jeden z pachatelů k dítěti přistoupil a uchopil ho natolik pevně, že se nemohlo pohnout. Byl vzápětí prohledán a z kapsy mu další z podezřelých vyjmul klíče od bytu. Chlapec měl v tu chvíli trochu smůlu, protože jeden z násilníků věděl, kde bydlí,“ řekl úvodem Deníku šéf zasahujících kriminalistů Martin Beránek.

Z bytu si odnesli hlavně šperky

Přepadený školák se přece jen s nemilou situací nechtěl smířit, když ho násilníci donutili odebrat se do jeho domova.V předtuše, že se nezvaní hosté v bytě zřejmě nebudou chovat dle obvyklých společenských norem, se násilníkům několikrát pokusil uniknout. Neúspěšně. „Přivedli chlapce k bytu, který odemkli a ihned se začali shánět po nějakých drahocennostech. To se zadrženým mužům nakonec brzy podařilo,“ pokračoval ve výčtu situací kriminalista Beránek. Výsledek jejich loupežné výpravy nebyl zrovna hubený. Z bytu si odnesli čtyři zlaté prsteny, jeden stříbrný, tři páry zlatých náušnic, stejný počet zlatých řetízků na krk, dva na ruku a další dva kusy zlatých přívěsků včetně mobilního telefonu. „Klíče i nešťastného školáka pak bez povšimnutí zanechali v bytě a odešli,“ doplnil známý kriminalista.

Dvojice podezřelá z těchto trestných činů ve své razii za nedovoleným obohacováním ještě navštívila i ulici Na Žertvách. Na tramvajové zastávce tam obstoupila pětadvacetiletého muže. Toho jistě ani ve snu nenapadlo, že mu jeden z násilníků přiloží nůž na krk a nevybíravě mu řekl o peníze. Lupič dostal pouhých padesát korun, a tak musel přepadený přidat i svůj mobil.

Policejní pátrací akce po těchto mladících podezřelých z loupeží už ale byla v plném proudu. „Byli po několika dnech zadrženi, nejen osmý obvod jsme už měli plně pod kontrolou,“ uzavřel kriminalista Martin Beránek. Zadržení svým obětem způsobili škodu za více než šestačtyřicet tisíc korun a jsou stíháni na svobodě.