Alespoň tak podle policie na vlastní kůži pocítil strach, jaký on sám způsobil ženě, kterou v červnu přepadl a oloupil. Podchody pod zejména vlakovými tratěmi nejsou zrovna výletním místem spořádaných občanů. Ti podobné trasy na cestě k domovu však někdy použít musejí. „Právě na to zadržený násilník zřejmě vsadil a pak bylo jen otázkou času, koho přepadne.

V nesprávnou chvíli v podchodu vlakové trati v Horních Počernicích šla žena, která po útoku lupiče utrpěla i zranění,“ řekl Deníku šéf zasahujících kriminalistů Martin Beránek. K tomuto násilnému trestnému činu došlo za bílého dne v odpoledních hodinách, kdy by se dalo čekat, že i na těchto vskutku nevábných místech určitě bude větší koncentrace lidí. Bohužel nebyla. „K smůle přepadené ženy se v blízkosti podchodu zrovna nikdo nepohyboval. Toho pachatel samozřejmě využil,“ poznamenal kriminalista Beránek.

Žena se jen tak nedala

Násilníkův úmysl lehce přijít aspoň k nějakým penězům však narazil na odpor… „Žena se po útoku bránila, snažila se kabelku s osobními doklady a šesti stovkami nepustit z ruky. Bohužel její snaha nevydržela dlouho, protože pachatel ji potom udeřil do pravého ramene. Žena pak kabelku pustila, nehledě na to, že po úderu spadla ze schodů, a utrpěla tržnou ránu na pravé noze,“ uzavřel špičkový kriminalista Martin Beránek. Ke zraněné oběti pak přispěchala rychlá záchranka, která ženu transportovala do nemocnice Bulovka.

Po ošetření byla oběť propuštěna domů. Obsah kabelky ale zůstal v moci lupiče. Tedy i mobilní telefon, který měl zadržený muž stále při sobě. Celková škoda půldruhého tisíce korun, kterou ženě podezřelý lupič způsobil, zřejmě jen těžko převáží pocit strachu a momentální bezmoci, který přepadená žena bude v sobě nosit zřejmě ještě hodně dlouho. Podezřelý je stíhán na svobodě a hrozí mu až pět let vězení.